Ірга: у Польщі вивели новий сорт цієї культури

 Ірга: у Польщі вивели новий сорт цієї культури

У Національному науково-дослідному інституті садівництва був виведений новий сорт ірги – Амела, повідомляє видання www.sadyogrody.pl.  

Ірга Амела росте помірно швидко, проте слабше, ніж канадські сорти Медовий ліс або Мартін. Період цвітіння припадає на кінець квітня – початок травня, як і в сорту Нортлайн. За словами селекціонерів, урожайність Амели дуже висока, до того ж кущі рано починають плодоносити, а плоди з них не опадають.

Ягоди середнього розміру вагою 0,7-0,9 г, діаметром 10-12 мм, кулясті, темно-синьо-чорні, з покриттям. У середньому в гроні налічується 10-15 ягід. Позитивна особливість нового сорту полягає у досить рівномірному дозрівання плодів у гроні, що полегшує збирання врожаю.

Ірга, також відома як солодка чорноплідна горобина, вважається все ще малопоширеною ягідною культурою. Вона добре пристосована до вирощування в наших умовах, адже кущі витримують зимові заморозки. Ягоди ірги переважно використовують для переробки, (для приготування соків, варення, консервів, настоянок), а також для заморожування.

Нагадаємо, у Грузії для промислового виробництва розвивають сорти нової ягідної культури – ірги.

Журнал «Ягідник»

Останні статті