Інвестиції в нові сорти і технології – квиток на експортні ринки лохини

 Інвестиції в нові сорти і технології – квиток на експортні ринки лохини

Українські ягідівники заслуговують на визнання міжнародного ринку. Адже попри нестачу державної підтримки, доступних кредитів, неідеальне законодавство фермери вирощують якісну ягоду, впроваджують новітні технології і конкурують з іноземними виробниками, що перебувають у набагато сприятливіших умовах. У цьому впевнена Олена ВОРОБЙОВА, співвласниця фермерського господарства «Грасс Авеню», що під брендом StarBerries успішно вирощує та експортує лохину преміумґатунку. 2020 року разом з однодумцями підприємство ініціювало створення першого в країні лохинового кооперативу –
Big Berry Coop. Цей бренд вже можна побачити на полицях не тільки національних, а й закордонних мереж супермаркетів.

Ягідники «Грасс Авеню» розташовані в селі Забілоччя Радомишльського району Житомирської області, за 60 км від Києва, де на понад 54 га площ вирощують великі, гарні та смачні ягоди лохини. Засновники прагнуть доводити технології до досконалості, для цього вивчають світовий досвід, впроваджують інновації та шліфують власну майстерність у вирощуванні та передпродажній підготовці ягоди.
2020 рік можна назвати знаковим у розвитку StarBerries. У господарстві успішно введений в експлуатацію холодильн-складський комплекс та обладнано його сортувальною і пакувальною лініями. Обидві – розробки нового покоління. Паралельно фермери збільшили насадження лохини новинками світової селекції.

ОНОВЛЕННЯ СОРТОВОГО СКЛАДУ – СТРАТЕГІЧНИЙ НАПРЯМ РОЗВИТКУ

Нагадаємо, ФГ «Грасс Авеню» у 2012 році заснувало подружжя науковців та на той час власників декількох компаній сільгоспнапрямку – Олена і Олег Воробйови. 150 га плантацій розташовані на неродючих ґрунтах, адже спершу головним напрямом діяльності було вирощування культур для газонів, а вони потребують піщаних ґрунтів.

На вільних площах були ретельно вивчені ґрунтово-кліматичні умови, у господарстві проведено маркетингове дослідження потреб світового ринку ягід і прийнято рішення закласти ягідник лохини на піднятих грядах. Як великі прихильники техніки, господарі, звісно, підготовку гряд проводили грядоутворювачем. Проєкт та впровадження автоматизованої системи поливу доручили ізраїльській компанії «Нетафім».

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті