Херсонські фермери налагодили експорт полуниці до Білорусі

 Херсонські фермери налагодили експорт полуниці до Білорусі

Успішний експорт полуниці до Білорусі налагодило фермерське господарство “Сапераві” в селі Гладківка на Херсонщині. Про успіх фермерів розповів “Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва” на своїй сторінці в Facebook.

У 2014 році в зв’язку з втратою ринків збуту, на Півдні і Сході України виникла проблема перевиробництва. Це призвело до зниження цін.

“Ми почали шукати інші ринки. Об’їздили всю Білорусь – укладали договори. І добре з ними співпрацюємо і працюємо”, – розповідає фермер Ігор Жданюк.

Щоб зайти на нові ринки довелося міняти нові моделі бізнесу та підходи.

“Нам довелося побудувати холодильні та морозильні камери. Ми не боїмося, що наша продукція пропаде. Ми її заморожуємо, охолоджуємо і готуємо на продажу на інші ринки”, – каже фермер.

Завдяки партнерам з проекту  фермерам вдалося налагодити нову бізнес-модель – “Агрегація”. Фермер почав співпрацювати з 20 іншими дрібними виробниками з сусідніх сіл, щоб формувати партії для експорту. Сьогодні Ігор Жданюк закуповує полуницю вище на 5-10% від ціни, таким чином виробникам вигідно її продавати.  За словами фермера, наступний етап для його господарства – вихід на інші зарубіжні ринки.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *