Гриб, який відібраний за його виняткові фунгіцидні властивості (препарат PRESTOP®)

 Гриб, який відібраний за його виняткові фунгіцидні властивості (препарат PRESTOP®)

Препарат PRESTOP® – це концентрат міцелію і спор Clonostachys rosea (колишня назва Gliocladium catenulatum) штам J1446 (2х108 КУО*/г), який є грибом, природно присутнім у ґрунті і органічних речовинах, які розкладаються. Він ефективно контролює широкий спектр патогенних грибкових захворювань, серед яких – сіра гниль (спричинена Botrytis cinerea), аскохітоз огірків та пурпурова плямистість (спричинені Didymella bryoniae або Mycospharella чи ін.), в’янення і хвороби коренів (спричинені комплексом патогенних ґрунтових грибів – Pythium spp., Fusarium spp., Phytophthora spp. та Rhizoctonia spp.).

Clonostachys rosea штам J1446 – це результат досліджень компанії Lallemand Plant Care, який був відібраний через його виражені фунгіцидні властивості.

Опис препарату:

  • Торгова марка: PRESTOP®
  • Склад: спори і міцелій гриба Clonostachys rosea штам J1446 в концентрації 2×108 КУО*/г (320 г/ кг активного компонента).
  • Формуляція: змочуваний порошок.
  • Зберігання: можна зберігати запакованим протягом 12 місяців в прохолодному і сухому місці при температурі 4-8°C. Рекомендується використати увесь препарат відразу після відкриття упаковки.
  • Органічне землеробство: сертифікований для органічного виробництва.
  • Пакування: 1 кг.
  • Термін очікування: відсутній.
Ріст міцелію гриба Clonostachys rosea штам J1446

«Біологічний фунгіцид, який здійснює революцію у захисті ягідних, овочевих і салатних культур»

Які способи його дії?

Швидка колонізація та конкуренція

Clonostachys rosea J1446 має здатність швидко колонізувати коріння та надземні частини рослини (листя, стебла та квіти). Всього за кілька годин після обприскування гриб фізично прикріплюється до рослини, він починає процес проростання та зростання міцелію. Отже, він спочатку забезпечує захист від патогенних мікроорганізмів завдяки просторовій та трофічній конкуренції.

Сапрофітизм

Clonostachys rosea J1446 – сапрофітний гриб. Він розвивається на мертвих тканинах, ефективно закриваючи пошкодження та виступаючи як захисний бар’єр проти проникнення патогенних грибів.

Гіперпаразитизм

Clonostachys rosea J1446 – гіперпаразитичний гриб. Він розвивається за рахунок патогенних грибів. Гіфи Clonostachys rosea J1446 обволікують патогенний гриб і руйнують його клітинні стінки шляхом секреції ферментів (ß 1,3 глюканази, хітинази).

Ріст популяції

Популяції Clonostachys rosea J1446 здатні рости в багатьох умовах навколишнього середовища (за різної вологості та температури). Ця універсальна здатність дає явну перевагу у боротьбі з патогенними грибами. У несприятливих умовах корисний гриб здатний підтримувати достатню популяцію, очікуючи сприятливіших умов для свого росту.

Стійкий ефект

Clonostachys rosea J1446 виживає на всіх органах рослини. Концентрація 2×108 КУО/г була розрахована дослідниками Lallemand для забезпечення достатньої популяції та оптимального захисту протягом:

  • 3-4 тижнів на листі, стеблах, квітках та плодах.
  • 4-6 тижнів у ґрунті та інших твердих середовищах для вирощування (торф, мінеральна вата, кокосовий субстрат тощо).

Якими є результати випробувань?

Сіра гниль у томатів (Botrytis cinerea)

У цьому випробуванні створили блоки з чотирма варіантами обробки, і 09/07/2010 було проведено штучне зараження Botrytis cinerea. Під час експерименту порівняли 4 види обробки: контроль без обробки, обробку препаратом PRESTOP® шляхом розпилення, секаторну обробку препаратом PRESTOP® та хімічну обробку. Біологічний фунгіцид PRESTOP® показав ефективність, близьку до обробки хімічними препаратами.

Чорна стеблова гниль огірків – аскохітоз (Didymella bryoniae)

Ефективність PRESTOP® проти чорної стеблової гнилі огірків, спричиненої Didymella bryoniae, була перевірена в теплиці, розділеній на 2 зони по 5 000 м2 кожна. Результати показали зниження симптомів аскохітозу на плодах.

Симптоми аскохітозу на плодах:

Прикоренева гниль листового салату (Rhizoctonia + Botrytis)

У цьому випробуванні рівні ураження при збиранні врожаю та % відходів від загальної ваги порівнювалися при застосуванні чотирьох методів обробки: контроль без обробки, біологічна обробка, хімічна обробка, обробка PRESTOP®. У результаті випробування було зроблено висновок, що PRESTOP® демонструє ефективність на рівні з хімічною обробкою.

PRESTOP®: мікроорганізм, який революціонізує захист ваших рослин.

Для детальнішої інформації: Ігор Чайка, комерційни директор компанії «Агрітема»,

+38 (050) 388-00-20, i.chayka@agritema.com

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Ягідник» № 3 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті