Грузинські виробники експортували понад тисячу тонн лохини

 Грузинські виробники експортували понад тисячу тонн лохини

У нинішньому сезоні Грузія експортувала понад 1 тис. тонн лохини, зазначив міністр охорони навколишнього середовища і сільського господарства країни Леван Давіташвілі під час відвідування регіону Гурія (Західна Грузія), що є одним з основних грузинських виробників цієї ягоди. Про це повідомляє EastFruit

Як зазначив міністр, незважаючи на те, що лохина для Грузії – відносно нова сільськогосподарська культура, є передумови для збільшення доходів від її експорту з нинішніх декількох мільйонів до декількох десятків мільйонів доларів.

– Лохина має дуже високий експортний потенціал для сільського господарства і країни загалом. У цьому сезоні експорт лохини становив більше 1000 тонн, а це кілька мільйонів доларів доходу. При цьому ми говоримо про нову для нашої країни сільськогосподарську культуру, про плантації, сади, багато з яких тільки починають плодоносити. А це означає, що в перспективі ми повинні отримати від цієї культури декілька десятків мільйонів доларів експортного доходу, – заявив Леван Давіташвілі.

За інформацією Національної служби статистики Грузії, експорт лохини за підсумками перших 7 місяців 2021 року в грошовому вираженні становив $5,6 млн, що на 47% перевищує показник річної давності ($3,8 млн). Основним експортним ринком для грузинської лохини цього сезону, як і минулого, була Росія.

Ціни на лохину цьогоріч були найвищими за останні 7 років. Середня експортна ціна досягала $5,9 за 1 кг, що приблизно на 4% більше порівнян із середньою ціною минулого року.

Читайте також: Експорт лохини з Грузії виріс на 47%

Журнал «Ягідник»

Останні статті