Греція збільшить площі суниці садової

 Греція збільшить площі суниці садової

Після кількох успішних років у виробництві суниці садової Греція неухильно збільшувала площі з цією культурою в середньому на 10% у рік. Цього року площа вирощування збільшиться приблизно на 20%, повідомляє sadyogrody.pl.

Баланс нещодавньої грецької суничної кампанії був дуже хорошим для сектора. Зокрема, європейські супермаркети закупили рекордну кількість грецьких ягід. За словами генерального директора торгової компанії Greek&Fresh Ніка Нафпліотіса, вирощування суниці в країні успішне вже впродовж кількох років.

– Площа з плантаціями цих ягід у Греції зростає в середньому на 10% у рік, але цього року після такого успішного сезону, схоже, насадження збільшаться більш ніж на 20%, – каже Нік Нафпліотіс. – Грецький сектор виграв від дуже сприятливих умов протягом останніх двох років

Ключовими факторами успіху, за словами експерта, були менша кількість ягід, вирощених в Іспанії та надзвичайно несприятлива погода там, а також те, що грецьким виробникам суниці вдалося краще контролювати своє виробництво.

Одна з найбільших проблем на майбутнє – збільшення витрат. Збільшилися витрати на логістику, виробничі витрати та електроенергію. Вартість будівництва тунелів для вирощування суниці садової зросла на 30% порівняно з вартістю два роки тому.

Читайте також: Греція розпочала сезон суниці садової

В Австралії через карантинні заходи знищують плантації суниці

Журнал «Ягідник»

Останні статті