«Фрау Марта» – лідер у галузі заморожування на українському ринку

 «Фрау Марта» – лідер у галузі заморожування на українському ринку

«Фрау Марта» – найбільше підприємство України, яке працює в галузі заморожування ягід, овочів і фруктів. Компанія розташована в Черкасах і з 2003 року завдяки високій якості продукції опанувала не лише український, а й закордонний ринок. Виробничий цикл підприємства складається з усіх технологічних етапів створення готового продукту: обробки земель, посіву, вирощування, збирання врожаю, переробки та, відповідно, заморожування. Детально про роботу та технологічні особливості заморожування плодоовочевої продукції розповіла генеральна директорка компанії «Фрау Марта» Ірина ПАВЛЕНКО.

Ідея створення підприємства та переробки продукції, за словами Ірини Павленко, з’явилася завдяки вимогам і потребам ринку:

– Коли в нас виникла думка про заморожування ягід, фруктів і овочів, ринок на той час був досить складним, але мав перспективи до розширення, тому ми відчували експортний потенціал такої продукції. Саме тому ми створили досить потужну переробну структуру. А після ембарго 2016 року наша компанія активно почала розвивати нові напрямки та розширювати асортимент продуктів.

ВИМОГИ ДО ПРОДУКЦІЇ: ОСНОВНІ КРИТЕРІЇ

Потужність роботи компанії «Фрау Марта» вражає: 10 тонн замороженої продукції на годину. Компанія заморожує в основному овочеву продукцію: горошок, кукурудзу, кукурудзу в качанах, моркву, броколі, цвітну капусту, солодкий перець, баклажани, кабачки. Окрім того, є і фруктова лінійка, але вона починається від оптової партії обсягом 15-20 тонн.

– Наше підприємство заморожує овочі, фрукти та ягоди. Овочеву групу ми вирощуємо самостійно, а от фрукти та ягоди приймаємо від фермерів. Раніше заморожували ще й персики й абрикоси, але з часом вирішили відмовитися від цієї групи товарів, – каже Ірина Павленко.

За словами директорки компанії «Фрау Марта», питання якості – як сировини, так і готової замороженої продукції – надзвичайно актуальне. Тому на підприємстві «Фрау Марта» дотримуються всіх правил і вимог міжнародних сертифікатів для виготовлення замороженої продукції, яку в подальшому не лише реалізують на внутрішньому ринку, а й експортують до Євросоюзу, країн Близького Сходу й інших країн (до слова, експорт навіть дещо перевищує обсяги внутрішнього ринку).

– У своїй діяльності ми керуємось усіма нормативними документами, в яких зазначено, яка сировина повинна надходити на переробку. Взагалі-то, підставою є внутрішні нормативні документи. Варто розуміти, що ми переробляємо та заморожуємо дуже великі обсяги продукції, тому критерії оцінювання якості сировини досить жорсткі. Ми враховуємо, що ягоди – це делікатний товар, який транспортується відразу з поля.

СЕРЦЕ ЗАМОРОЖУВАННЯ – ПРАВИЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Компанію «Фрау Марта» заснували завдяки спільним зусиллям європейських партнерів та українських фахівців – людей, які вклали багато сил, часу й ентузіазму в улюблену справу. Саме тому устаткування, яке виконує одну з основних ролей на виробництві, обрали закордонне. Так, на базі обладнання від провідних європейських виробників фахівцям компанії вдалося побудувати сучасне підприємство із заморожування плодово-ягідної продукції з використанням найактуальніших технологій.

Продовження статті читайте в журналі «Ягідник» № 3 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті