Французькі страхові компанії не хочуть страхувати виробників лохини

 Французькі страхові компанії не хочуть страхувати виробників лохини

Втретє з 2018 року заморозки завдають великої шкоди плантаціям лохини у Франції. В 2021 році морози пошкодили 80% врожаю цієї ягоди. У зв’язку з великими економічними втратами страхові компанії відмовляються надавати страхові послуги виробникам, повідомляє freshplaza.

– Це серйозна проблема. Минулого тижня наша страхова компанія повідомила, що більше не буде надавати нам послуги зі страхування. Вони не відкриті до переговорів і бояться ризиків, незважаючи на високі страхові внески, які ми платимо. Цього року витрати на покриття виробничих втрат через заморозки були на 40% більшими, ніж наші внески. Але ми не зможемо займатися виробництвом лохини без агрострахування, – повідомила директор агрохолдингу SCEA Les Jardins Bio du Médoc Джоселін Жонкур.

Екскпертка вважає, що державні органи мають надавати підтримку, адже якщо страхові компанії більше не захочуть страхувати плантації лохини, то під загрозою опиниться весь сектор і через декілька років виробникам доведеться відмовитися від вирощування лохини.

– Незважаючи на холодну і дощову погоду в липні, яка вплинула на виробництво багатьох ягід, попит на французьку лохину залишався високим. Ми продали 35 тонн ягід відмінної якості, але навіть якщо б зібрали 200 тонн, то все одно змогли б продати їх, – додала Джоселін Жонкур.

Читайте також: В Україні виготовлятимуть органічні соуси та джеми з лохини.

У зниженні цін на лохину винні домашні плантації?

Журнал «Ягідник»

Останні статті