Флюїдизаційні тунелі заморожування Unidex

 Флюїдизаційні тунелі заморожування Unidex

Споживач потребує нині якісної ягідної продукції, не обмеженої сезоном. Тому все більше виробників заморожують ягоду, якість якої залежить від функціональної спроможності заморожу вального обладнання. Польська компанія Unidex виготовляє високоякісні тунелі для шокової заморозки овочів , фруктів, ягід, а також риби та різноманітної м’ясної продукції.

Заморожування малини, якщо порівнювати з іншими ягодами, має складніший процес.

Малина дуже делікатна, і для її заморожування потрібно використовувати спеціальні технологічні рішення, аби в підсумку отримати продукцію високої якості. Тунелі, які виготовляє компанія Unidex, можуть заморожувати малину завдяки системам контролю флюїдизації. Ключовий елемент – підготовка сировини для заморожування. Важливим аспектом також є транспортування малини з поля в заморожувальний цех. Варто звернути увагу, що в одну упаковку слід поміщати мінімальну кількість малини, транспортування ж планувати так, щоб воно було якомога коротшим, а дороги – якісними. Дуже важливо почати процес заморожування малини не пізніше ніж через 8 годин після збору ягоди з куща.

Є два найпоширеніші методи заморожування малини:

  1. Стандартне – від -20 до -18 °С в тунелі.
  2. Альтернативне – від -20 до -14 °С в тунелі, з подальшим доморожуванням після упакування у камерах із температурою до -18 °С. Перевага альтернативного заморожування полягає в тому, що з тунелю виходить менш крихка продукція, захищена від подальшого розпаду на крихти та інших пошкоджень. Це значно полегшує процес транспортування ягоди та її упакування. За допомогою цього методу можна економити електроенергію і, відповідно, фінансові ресурси.

Зазначені технологічні рішення та методи заморожування в основному використовують для отримання високоякісних цілих заморожених плодів малини, що належить до екстракласу.

Існує два види замороженої малини:

  • Цілі ягоди найвищої якості, які в Польщі називають «Екстра». Щоб отримати ягоду цієї категорії, потрібно відібрати великі цілі плоди, непошкоджені та підготовлені до заморожування.
  • Решту малини використовують для виробництва малинової крихти. Вона не потребує високої якості заморожування.

Unidex представляє кілька спеціальних рішень, які забезпечують навищу якість продукту і полегшують роботу виробників.

Заморожувальні тунелі Unidex працюють у різних країнах Європи, Африки, Азії. Найбільше тунелі компанії встановлено в Польщі. На другому місці – Україна, де фахівці компанії цього річ встановили 25-й тунель. Нині показник експорту продукції компанії становить 70%. Також цього року компанія відкрила для себе південноамериканський ринок і встановила заморожувальний тунель в Аргентині.

Продуктивність цього обладнання Unidex від 1 до 12 тонн за годину. В асортименті компанії – два види тунелів: стаціонарні та компактні. Компактний тунель відрізняється від стандартного мобільністю. Його можна транспортувати. Тунель постачають замовникові майже готовим до роботи: потрібно лише змонтувати сходи з платформою, електричну шафу. Монтаж триває максимум три дні.

СПЕЦІАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ UNIDEX ДЛЯ ЗАМОРОЖУВАННЯ МАЛИНИ

1. Платформа для малини підготовлена для двох груп палет: із продукцією та без неї. Ящики з малиною кладуть вилковим навантажувачем на палету до платформи. Тоді одна людина може взяти коробку і покласти малину безпосередньо на вібраційний транспортер.

2. Вивантажувач замороженої малини. Це спеціальне обладнання спроєктоване виключно для замороженої малини. Вивантажувач захищає ягоду від пошкодження. Він має регульований кут виходу. Завдяки цьому малина може плавно переходити з тунелю в зону упаковки (або на транспортер). Вивантажувач виготовлений із нержавіючої сталі.

3. Вивантажувач малини працює за іншим принципом і дозволяє зупинити продукт та подати його безпосередньо в ящик.

4. Транспортер для ящиків використовують для транспортування ящиків із малиною безпосередньо на платформу. Він має додаткові елементи, які дозволяють порожнім ящикам спуститися вниз із платформи. ®

Моніка Войтович, представниця компанії Unidex

Unidex. Я. Канья, Я. Віктор

39-218 Страшенцин 295Е, Польща

Тел.: +48 14 680 86 00

e-mail: biuro@unidex.pl, www.unidex.pl

Більше матеріалів читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126, sad2017@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті