Фітофтороз у суниці: як боротись та що радять екперти

 Фітофтороз у суниці: як боротись та що радять екперти

Всім добре відома загроза фітофторозу для пасльонових, але суниця садова теж чутлива до цієї хвороби. Спричиняють її несправжні гриби класу ооміцетів. Збудником мілдью винограду теж є паразитний гриб Plasmopara viticola із ооміцетів.

Не будемо описувати який вплив чинять грибкові хвороби на вихід якісної продукції – просто звертаємо увагу на лінійку спеціальних мікродобрив КАФОМ (KAFOM), які мають
яскраво виражену фунгіцидну дію на несправжні гриби класу ооміцетів завдяки
особливостям свого складу.

Крім фосфору у формі фосфіту, залежно від формуляції, КАФОМи містять цинк, марганець, мідь, калій, кальцій, магній. Ці препарати повністю зупиняють або значно пригнічують розвиток міцелію паразита завдяки властивості фосфіту блокувати синтез молекули АТФ у клітинах даного виду грибів, при цьому не впливаючи на синтез молекули адезинтрифосфата в клітинах вищих організмів, у том числі і ягідних культур.

Крім того КАФОМ мають імунізуючу властивість за рахунок стимулювання синтезу у рослинах фітоалексинів. Лінійка КАФОМ – незамінні препарати для тих, хто хоче зменшити застосування фунгіцидів у своїх технологіях.

Рекомендовані норми застосування даних мікродобрив – 0,5-2,5 л/га в залежності від формуляції та потреби культури.

Препарати з лінійки КАФОМ можна знайти у мережі офіційних дистриб’юторів компанії ПЛАНТА ГРУПП.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *