ФГ «Сапераві»: успішна агрегація з дрібними виробниками задля освоєння зовнішніх ринків

 ФГ «Сапераві»: успішна агрегація з дрібними виробниками задля освоєння зовнішніх ринків

Створення продукту з доданою вартістю та вихід на просторі зовнішні ринки – це те, чого прагнуть успішні господарства. Але експорт ставить чимало вимог, й основна з них стосується обсягу експортних партій. Самому виготовити декілька тонн продукції, аби відправити її за кордон, досить складно. Тому виходом із цієї ситуації є або кооперація, або ж агрегація. І саме таким шляхом пішло фермерське господарство «Сапераві» з Херсонщини, яке співпрацює з дрібними виробниками та створює однорідні партії свіжих і заморожених ягід під торговою маркою Iceberry. Детальніше про те, як вдалось отримати міжнародну грантову підтримку, вийти на ринки Білорусі, Польщі та Литви, розповів засновник і директор ФГ «Сапераві» Ігор ЖДАНЮК.

З ЧОГО ВСЕ ПОЧАЛОСЯ?

ФГ «Сапераві», що у селі Гладківка Голопристанського району Херсонської області, створене 2002 року. Спочатку там вирощували технічний виноград, і завдяки одному з сортів цієї культури підприємство й отримало свою назву. Виноград у господарстві виготовляли для виноробної компанії, але ціна на нього стала неконкурентною, і з часом плани змінилися… Словом, у «Сапераві» перестали вирощувати цю культуру.

– Потрібно було визначитись, які ж культури ми будемо вирощувати, – розповідає директор ФГ «Сапераві» Ігор Жданюк. – У підсумку обрали овочі, фрукти та ягоди, зокрема суницю садову, ожину, малину і кавун. Садивний матеріал суниці садової та інших ягідних культур ми спочатку купували в розсадниках, а потім почали вирощувати самостійно.

Обсяги врожаїв у «Сапераві» були досить великі. Але після втрати 2014 року ринків збуту в Криму та східних областях України в господарстві виникло перевиробництво. Ціни на вирощену продукцію значно впали. Вихід був один – експорт, для чого потрібно було змінювати бізнесові підходи. До того ж власного обсягу вирощеної продукції було недостатньо для виконання договірних зобов’язань.

– 2014 рік став для нас викликом, оскільки були закриті звичні для нас ринки, на яких ми працювали впродовж років. Тому ми почали шукати нові ринки для реалізації своєї продукції, – пригадує Ігор Жданюк. – Аби вистояти в непростий час, нам довелося побудувати холодильні й морозильні камери, щоб бути впевненими, що продукція не зіпсується. Охолоджуючи, заморожуючи та готуючи товар для продажу на інші ринки, ми вивели своє підприємство на новий рівень.

РЕАЛІЗАЦІЯ: ВНУТРІШНІЙ РИНОК І ЕКСПОРТ

Свою продукцію, а це свіжі та заморожені ягоди й овочі, а також гриби, фермерське господарство «Сапераві» реалізує як на зовнішніх ринках, так і на внутрішньому – у мережах супермаркетів.

– На внутрішньому ринку працюємо через трейдерів, які реалізовують нашу продукцію в українські мережі супермаркетів, зокрема в «Сільпо» та Goodwine. Також нещодавно підписали контракт з мережею «АТБ» для реалізації черешні, – зазначає фермер.

Що стосується експорту, то свіжу ягоду фермерське господарство «Сапераві» відправляє в Білорусь, а заморожену – в Литву і Польщу.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті