ФГ «Нікбері»: налагодження роботи в воєнний час

 ФГ «Нікбері»: налагодження роботи в воєнний час

Працювати в умовах війни – новий досвід для всіх аграріїв України. Нестабільна економічна ситуація, потенційна небезпека кожного дня й постійне оголошення повітряних тривог не завжди дозволяють прогнозувати та чітко планувати свою роботу. Проте, незважаючи на це все, низка українських виробників відновлюють свою діяльність, тримаючи свій фронт – економічний. Серед таких компаній – фермерське господарство «Нікбері» з Житомирської області. Як вдається налагодити та підтримувати роботу в такий складний час, журналісту проєкту «Ягідник» розповів власник і керівник підприємства Максим Чауш.

Попередні три роки компанія лише вкладала кошти в господарство, врожаю ще не було, тому лише цьогоріч плантації повинні почати плодоношення.

На початку війни ми змушені були призупинити свою роботу, тому що всі сили спрямували на волонтерство та допомогу Збройним силам України. Потім, коли все більш-менш стабілізувалося, ми почали розмірковувати над тим, як будемо далі працювати , – розповідає Максим Чауш. – Майже над нашими головами постійно відбувалися повітряні дії загарбника, і це найбільше наводило незрозумілість. Але, дивлячись на нашу націю і заклики до праці президента, ми вирішили все ж таки продовжити працювати, але в обмеженому режимі – лише своїми власними силами..

У сімейному фермерському господарстві «Нікбері»на 10 гектарах вирощується лохина. Сорти висаджені ранні, середні та пізні, аби максимально розтягнути період достигання ягід. Та й висаджували лохину там упродовж трьох років, тому плодоносити вона почне не відразу, а поступово.

Щодо реалізації ягід, то прогнозувати щось наразі складно, але, скоріш за все, сподіватися треба лише на роздріб. На великі партії ягід ми не розраховуємо, адже існує низка проблем: з логістикою, тарою, збором і, звичайно, з безпекою працівників і цього врожаю, – розповідає Максим Чауш. – Як підприємці ми патріотично вкладали всю працю та ресурси в свою землю, тому переконані: має бути лише Україна! І саме на цій землі ми успішні. Тому всій нашій нації я бажаю лише лише перемоги!

Оксана МАРЧУК

Читайте також: «Долина-Агро»: орієнтуємося на експорт саджанців лохини

In-vitro Kusibab: сезон-2022 розпочався!

Журнал «Ягідник»

Останні статті