ФГ «Малинківське» відмовляється від вирощування суниці

 ФГ «Малинківське» відмовляється від вирощування суниці

Фермерське господарство «Малинківське» з Вінниччини 2018 року освоїло новий для себе напрямок – ягідництво. Тоді на підприємстві висадили 3 гектари малини ремонтантних сортів, а також майже 3 гектари суниці садової. Однак плантацію суниці там вирішили викорчувати та висадити замість неї малину літніх сортів. Чому довелося прийняти таке рішення, ексклюзивно «Ягіднику» розповів керівник ФГ «Малинківське» Андрій Шульгань під час V Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації», яка відбулася 9-10 грудня. 

– Коли ми створювали плантацію суниці садової, то з ранньостиглих сортів обрали Азію, Альбу та Румбу, з середньостиглих – Сонату, а з пізніх – Флоренс. Особисто мені найбільше подобаються Азія та Альба, та й серед клієнтів вони найпопулярніші, адже розмір їхніх ягід досить великий, – зазначив Андрій Шульгань.

Але через сукупність багатьох факторів у господарстві «Малинківське» вирішили відмовитися від вирощування суниці на користь малини.

– Перш за все, суниця садова потребує великої кількості людей для збору врожаю, а в нас, як і в більшості господарств, є проблеми дефіцитом працівників. Окрім того, коли ми саджали суницю, то розраховували, що ранні сорти будуть плодоносити з середини червня, потім плавно розпочнеться збір урожаю з середньостиглих сортів, після яких ми б перейшли на пізні, – розповідає керівник підприємства.

Але погодні умови 2021 року зіграли поганий жарт. Коли на Вінниччині почали достигати ранні ягоди суниці садової, температура повітря сягала 27–28 оС, через що терміни дозрівання середньостиглих і пізньостиглих сортів дуже скоротилося.

– Збираючи 3-4 дні ранню суницю, я зрозумів, що вже потрібно переходити на середню, а відразу після неї – на пізню. Упродовж тижня в нас на плантації площею 3 гектари працювали 50-55 людей, які фізично не встигали зібрати весь урожай. Але основна проблема – занадто низька ціна реалізації суниці. Тобто роботи було багато, а заробітку – дуже мало. Тому в подальшому зосередимося лише на вирощуванні малини, – підсумовує Андрій Шульгань.

Детальніше про те, як створити та розвинути бізнес з вирощування та заморожування малини на прикладі ФГ «Малинківське», читайте у наступному випуску журналу «Ягідник» №5–1, робота над яким уже триває.

Оксана МАРЧУК

Журнал «Ягідник»

Останні статті