Фермери Львівщини продають суницю садову… авансом!

 Фермери Львівщини продають суницю садову… авансом!

Через холодну та дощову весну врожай суниці садової зменшився, а ціна зросла. На Закарпатті вже закінчують збирати тепличні ягоди, а ґрунтової досі немає. А от у Львові суницею торгують наперед, щоб покупці могли хоч якось зекономити, повідомляє «Сьогодні».  

Фермер Олександр Бюч каже, що цього року не було високої ціни, оскільки з Польщі завозили тепличні ягоди, тому ціна стартувала з 200 грн. Та на відміну від польських, закарпатські ягоди вирощені без хімії, каже фермер. Вони мають яскравий суничний смак та аромат. Тому на місцевому ринку врожай суниці Бючів миттю розлітається. Скуповують гуртовики, які везуть ягоди по всій Україні.

Суниці садової цьогоріч небагато. Перші ґрунтові ягоди будуть десь за тиждень. Фермери прогнозують, що коштуватимуть вони недешево – від 80 до 100 гривень за кілограм.

Дешевшими буде суниця садова, вирощена Миколою Стецьківим у Гончарах під Львовом, бо він продає врожай наперед. У нього залишок суниці у червні – 0, у липні – 0, у серпні – 130 кілограмів, у вересні – 80. Молодий фермер робить відеозвіт для тих, хто передплатив ягоди, які ще достигають.

Ідея передплати у Миколи виникла, коли він захотів розширити свій ягідний бізнес, а коштів бракувало. Інвестори з’явилися завдяки «народному телеграфу» в соцмережах. Він вважає, що 60 гривень на червень і 70 на решту місяців – це припустима вартість за якісну ягоду з доставкою додому.

Купити ягоди суниці заздалегідь із доставкою по Львову може кожен охочий. Головна умова – мінімум 5 кілограмів. Перший урожай клієнти отримають у другій половині травня.

Нагадаємо,  на Херсонщині достигає перша суниця з відкритого ґрунту.

Ціни на суницю садову в Україні знижуються.

Українські виробники суниці починають збирати перші врожаї.

Журнал «Ягідник»

Останні статті