Фермерські господарства «Золото Карпат» та «Ромалін»: експерименти заради досвіду

 Фермерські господарства «Золото Карпат» та «Ромалін»: експерименти заради досвіду

або Як господарства-партнери на Львівщині зробили ставку на обліпиху

Обліпиха – доволі відома й популярна ягідна культура, яка, однак, не зробила такого прориву, як, скажімо, лохина. Незважаючи на те що в Європі вона давно завоювала свою нішу, в Україні обліпиха тільки починає освоювати ринок. Чимало господарств вирощує цю культуру, але радше для різноманітності, і її частка в структурі плантацій зовсім незначна. Іншим шляхом вирішили піти два фермерські господарства-партнери з Дрогобиччини – «Ромалін» та «Золото Карпат», які зробили ставку саме на обліпиху.

– Наші фермерські господарства вирощують кісточкові та ягідні культури, а також фундук. Але 5 років тому нас зацікавила обліпиха. Ми почали досліджувати цю тему, – пригадує керівник ФГ «Золото Карпат» Володимир Болюк, – і, на превеликий жаль, в Україні ми знайшли дуже мало потрібної нам інформації. Тому їздили за кордон, зокрема в Румунію, де ринок обліпихи розвивається досить активно.

Тож фермери вирішили: якщо інформації обмаль, треба працювати в цьому напрямку. Й обравши обліпиху європейської та української селекції, вони сформували колекцію сортів, аби вивчати їх на практиці. Зважаючи, що дикорослих насаджень обліпихи в Україні чимало, а от сортових майже немає, садівники вирішили зайнятися вирощуванням цієї культури. І наразі площа насаджень обліпихи у господарствах сягає 10 га.

КОЛЕКЦІЯ СОРТІВ: ТАНДЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СЕЛЕКЦІЇ

Партнери підійшли до вирощування обліпихи серйозно й обрали 17 сортів бурштинової ягоди, серед яких: Лейкора, Клара, Мара, Михайлівська, Подільська, Карпатська, Либідь, Елітна та інші сорти європейської та української селекції.

– Ми посадили різні сорти цієї культури, щоб дізнатись, як вони ростимуть у наших умовах. Наприклад, у Румунії дерева сортів Клара, Мара й Аскола були великими і красивими, натомість у нас вони виглядають зовсім не так. Тому робити ставку на європейські сорти та висаджувати лише їх – неправильно. При цьому я з власного досвіду знаю, що заявлені виробником характеристики сорту не завжди відповідають характеристикам ягід у врожаї, – зазначає Володимир Болюк.

До речі, визначальними якісними ознаками обліпихи не завжди є розмір ягоди: важливий також її колір, який визначає вміст у ній каротину. І саме за ним женуться всі закордонні ягідівники, віддаючи перевагу червонішій ягоді.

Оксана Марчук

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті