Фермер з Житомирщини буде розширювати плантацію жимолості

 Фермер з Житомирщини буде розширювати плантацію жимолості

Ягідівник Андрій Ковальчук з Житомирської області органічним методом вирощує традиційні та нішеві культури – лохину, обліпиху, жимолость. Окрім того на сортовипробуванні у фермера перебуває ще й 11 сортів актинідії. Незважаючи на складну ситуацію в країні, а також те, що жимолость поки що не дуже популярна в Україні ягода, наступної весни Андрій Ковальчук планує розширити насадження з цією культурою. Детальніше про це фермер розповів в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник».

– Жимолость, на мою думку, – дуже перспективна ягідна культура. На всесвітній конференції з вирощування жимолості, яка відбулася 2 роки тому в Нідерландах, нідерландські ягідівники визнали, що в найближчі 5–6 років вона стане ягодою №1, тому що взагалі не потребує хімічних втручань, – розповідає Андрій Ковальчук. – На жаль, в Україні промислових насаджень з цією культурою поки що дуже мало, натомість у сусідній Польщі площа насаджень жимолості становить понад 3,5 тисячі гектарів.

Наразі цю культуру Андрій Ковальчук вирощує на ділянці площею 2,6 гектара. Але весною 2023 року фермер планує розширити її.

– Поки що в мене ростуть переважно російські сорти: Югана, Вострог, Донька велетня і Бахчарський велетень. Окрім цього, висаджено трохи кущів канадського сорту Бореал. Навесні наступного року планую посадити Аврору, вже замовив саджанці в розсаднику in-vitro Kusibab. Попередньо висаджуватиму їх на площі 5 гектарів, але загалом площа цієї ділянки залежатиме від ситуації, яка буде в Україні, – каже ягідівник.

Ягодижимолості Андрій Ковальчук реалізовує методом прямих продажів у роздріб, натомість з ринками та магазинами не працює:

– Продаю їх через групи в соцмережах, а надсилаю з допомогою служб доставки. Якщо замовник знаходиться далеко, наприклад у південних регіонах, передаю маршрутками чи попутним транспортом. Загалом проблем з реалізацією немає, і цього було набагато більше запитів про купівлю ягоду.

Читайте також: Україна «перевернула» європейський ринок заморожених ягід

Журнал «Ягідник»

Останні статті