Фермер, який вирощував зернові, отримав грант на плантацію лохини

 Фермер, який вирощував зернові, отримав грант на плантацію лохини

Фермер Олександр Шварцман з Черкаської області, який вирощує кукурудзу, сою та соняшник, закладе ще й плантацію лохини площею 10 гектарів. Кошти для цього отримав завдяки грантовій підтримці від держави, повідомляє пресслужба  Мінагрополітики.

Зазначається, що Олександр Шварцман – один із 50-ти учасників грантової програми з розвитку садівництва. Підприємець працює в агросекторі вже 8 років, але закладання ягідника для нього – перший досвід.

Олександр Шварцман каже, що вибір лохини обумовлений творчим підходом до її вирощування, впровадження таких новітніх рішень, як цифровізація та роботизація. Пояснює, що плантація не потребує великої техніки, як, до прикладу, кукурудза, на яку впливає погода, і ціни на яку постійно коливаються. Із ягідником простіше в плані й обробітку, і доходу на невеликому клаптику землі.

– Самостійно зробити це коштів не вистачало, тож грант допоміг реалізувати ідею, яка вже витала в моїй голові кілька років, – каже фермер.

До своєї фермерської діяльності Олександр працював 10 років на державній службі. За першою освітою він юрист, але за цей час встиг отримати ще дві вищі: магістра державної служби та агрономіста.

Читайте також: Передумови для успішної зимівлі суниці та малини

Журнал «Ягідник»

Останні статті