Фахівці розповіли, що потрібно рослинам для ефективного живлення

 Фахівці розповіли, що потрібно рослинам для ефективного живлення

Один з ключових факторів успішного вирощування ягідних, садових чи овочевих культур – правильно підібрані засоби живлення та захисту рослин, які максимально ефективно демонструють свої функції. Зокрема, одним з виробників комплексних мікродобрив є компанія «Мінераліс Україна», яка виготовляє широкий спектр рідких мікродобрив (близько 30 найменувань) і біопрепаратів – прилипачів, біодобрив, інокулянтів, склеювачів. Новий напрямок діяльності підприємства – біоінсектициди, бактерицидні препарати та біофунгіциди. Детальніше про це, а також про роботу в сезоні 2022 року ексклюзивно проєкту «Ягідник» розповів директор компанії «Мінераліс Україна» Юрій ЛІПСЬКИЙ.

Компанія «Мінераліс Україна» працює на вітчизняному аграрному ринку з 2012 року, а вже з 2014-го підприємство почало експорт виготовленої продукції до країн Європейського Союзу, зокрема до Латвії, Литви, Молдови, а також Туреччини. Багато препаратів отримали сертифікат «Органік Стандарт» і дозволені для використання в органічному землеробстві.

– Однин з найбільш популярних продуктів нашої компанії серед садівників і ягідників – біофунгіцид «Цикдокс Про», який допомагає у боротьбі з широким спектром бактеріальних і грибкових захворювань. Важливо, що його можна застосовувати не лише по листу, а й через фертигацію у насадженнях лохини, суниці та малини, – зазначив Юрій Ліпський. – Також дуже популярний серед аграріїв бактерицидний препарат «ЛС-1». Це розчин лактату срібла, який найчастіше використовують на ягідних плантаціях лохини, малини, суниці, а також у садах. Особливо ефективно він допомагає зменшити ураження у випадку, коли листя рослин було пошкоджене градом. Окрім того, наші клієнти активно застосовують препарат «Мікро-Мінераліс» (Кальцій) у вишневих садах, а також у ягідних і овочевих насадженнях.

За словами директора підприємства, перед посадкою саджанців ягідних і садових культур, фермери для кращого укорінення використовують препарат «Нано-Мінераліс», який містить у своєму складі 8 мікроелементів:

– Важливо, що саджанці попередньо не потрібно замочувати, натомість коріння треба просто вмочити в розчин «Нано-Мінералісу» та прилипача «ТестаЛип» і відразу висадити. Наші клієнти використовують його, коли висаджують лохину, горіхові культури і навіть виноград, – розповів Юрій Ліпський. – Також бестселером в Туреччині, де ми почали його продавати вперше, став препарат «Мікро-Мінераліс» (Нітро), який містить високі дози азоту (16 %) і заліза (9,7 %). Цей продукт справді дуже ефективний і показує гарний результат на полях та в садах України.

У сезоні 2023 року компанія планує представити на ринку кілька новинок. Це, зокрема, будуть комплексні препарати з вмістом бору, молібдену та кобальту, бор з кальцієм, а також бор з марганцем. Розробка цих продуктів – це відповідь на запити ринку, адже садівники й овочівники неодноразово озвучували потреби саме таких комбінацій мікроелементів.

– Минулого року ми отримали сертифікат «Органік Стандарт» на наш біоінсектицид «Скарадо-М», який можна використовувати в садах і ягідниках від лускокрилих і листогризучих шкідників. Думаємо, що цього року на нього буде ще більший попит, – розповів директор компанії «Мінераліс Україна». – Загалом сезон 2023 року, прогнозую, буде досить складним. Адже 2022-й пройшов для наших клієнтів, так би мовити, за інерцією, а наступний буде зовсім іншим. Я думаю, що фермери будуть вимушені дещо зменшувати витрати на засоби захисту рослин і добрива. Але перевага нашої компанії полягає в тому, що ми – українські виробники, не прив’язані до курсу валют, тому маємо можливість тримати ціни в гривнях. Кількість реалізованої продукції, можливо, дещо зменшиться, але не катастрофічно. Більшість наших клієнтів садівників та ягідників не дозволяють собі нехтувати вимогами технології вирощування, тому вони продовжуватимуть застосовувати наші препарати. До того ж, що важливо, у 2023 році ціни на них фактично не змінилися порівняно з 2022 роком.

Читайте також: Розігруємо передплату журналу «Ягідник» на 2023 рік!

Журнал «Ягідник»

Останні статті