Експортні ціни на польську заморожену малину зросли у 2,4 разу

 Експортні ціни на польську заморожену малину зросли у 2,4 разу

За даними аналітичного агентства IHS Markit, у жовтні 2021 року ціна замороженої малини з Польщі була в 2,4 разу вищою, ніж в аналогічний період 2020 року (4,75 євро за кг). При цьому скорочення пропозиції вказує на те, що ціни можуть залишатися високими і в наступні місяці сезону. Про це повідомив експерт банку PKO BP Маріуш Дзивульскі, пише FruitNews.

У 2021 році середні закупівельні ціни на малину для переробки в Польщі були в 2-2,4 разу вищими, ніж у 2020 році, та досягли рекордного рівня 13,2 зл/кг ($3,33 за кг),

– Зростання цін було спричинене кількома факторами. По-перше, через морози цього року в Сербії значно скоротилося виробництво малини. Сербія – це найбільший виробник малини в Європі та постачальник на ринку ЄС. Вже на початку сезону ціни на заморожену малину там були на рекордно високому рівні через низькі запаси та високий попит, – пояснив Маріуш Дзивульскі.

Експерт наголосив, що виробництво малини у Польщі також знизилося. За даними Центрального статистичного управління Польщі, цьогорічний урожай у країні був на 15% нижчим порівняно з 2020 роком і становив 104 тис. тонн, хоча в липні очікувався результат на ріні минулого року.

– Ще одним фактором, який вплинув на зростання цін, став високий попит на заморожену малину на внутрішньому ринку. Це сталося, з одного боку, внаслідок загального збільшення попиту на «корисні» продукти для здоров’я під час пандемії, а з іншого боку – внаслідок заповнення Польщею дефіциту пропозиції на європейському ринку внаслідок скорочення імпорту малини з Сербії, – зазначив Маріуш Дзивулскі. .

За даними Центрального статистичного управління Польщі, експорт замороженої малини у сезоні 2020/21 рр. збільшився на 37% порівняно з попереднім сезоном та становив 56,3 тис. тонн. У грошах експорт збільшився на 58%. 

Читайте також: Українську заморожену малину експортували до США та Канади

Експорт замороженої органічної малини зріс утричі

Перспективи української органічної замороженої ягоди

Журнал «Ягідник»

Останні статті