Експорт заморожених плодів і ягід: хоч і зменшився, проте випередив експорт горіхів

 Експорт заморожених плодів і ягід: хоч і зменшився, проте випередив експорт горіхів

За результатами 2020 року українські експортери ягід і плодів від продажів на зовнішніх ринках отримали виручку в розмірі $238 млн. Це на 8% менше, ніж було у рекордному 2019 році, повідомляє Українська асоціація аграрного експорту.

Загалом минулорічний показник вартості експорту плодів і ягід став другим в історії України.

Найбільші доходи надійшли від збуту заморожених плодів і ягід ($111 млн), волоських горіхів у шкаралупі та без ($98 млн), яблук і груш ($10 млн). Основними покупцями українських фруктів, ягід і горіхів у 2020 році стали Польща ($57,7 млн), Франція ($19,7 млн), Німеччина ($17,2 млн), Нідерланди ($11,6 млн), Італія ($11,5 млн) та Австрія ($11,2 млн).

У 2020 році європейський вектор експорту для наших підприємців посилився, адже країни ЄС забезпечили 77% виручки від всього експорту плодів і ягід. При цьому вартість заморожених ягід і плодів при продажі за межі України становила в середньому $2023/т (для порівняння, у 2019 році ціна була на рівні $1741/т).

«Незважаючи на зменшення обсягів експорту українських фруктів, ягід та горіхів, українські експортери зберегли тренд на створення стабільного експортного напрямку та постійної присутності української продукції на полицях іноземних ринків, а також змогли суттєво підвищити середній рівень експортних цін та продовжити успішно конкурувати з ключовими гравцями на світовому ринку», – вважає голова Асоціації Дмитро Крошка.

Нагадаємо, за І півріччя 2020 року Україна зменшила експорт плодово-ягідної продукції.

Журнал «Ягідник»

Останні статті