Експорт лохини з Перу продовжує зростати

 Експорт лохини з Перу продовжує зростати

Експорт свіжої лохини з Перу 2022 року зріс на 31%. Водночас очікується, що виклики та проблеми, які з’явилися на світовому ринку, будуть актуальні і в 2023 році, вважає менеджер Асоціації виробників перуанської лохини ( Proarándanos) Мігель Вегас.

– Пік експорту становив 21 333 тонни на 38-му тижні. Загалом показники 2022 року виявилися 33% більшими, ніж на піку попереднього року. Таким чином, обсяг відвантаженої перевищив 277 тисяч тонн. Незважаючи на те, що більшість тижнів спостерігалася позитивна динаміка порівняно з минулим роком, були й такі тижні, коли зареєстрований обсяг відвантаженої лохини був нижчим. Причина цього – криза та політична нестабільність, які спричинили збитки для сільськогосподарського бізнесу, – зазначив Мігель Вегас.

За оцінками, збитки в Перу після заворушень минулого року становлять 250 мільйонів доларів для таких важливих культур, як лохина, столовий виноград, авокадо та манго, повідомляє blueberriesconsulting.com.

– Воєнна агресія росії в Україні та наслідки, які вона спричинила на ринках, передбачають, що 2023-й буде таким же складним, як і 2022-й.  Хоча обсяги експортованої лохини з Перу будуть зростати, це буде важкий рік через міжнародний контекст. Ми зіштовхнулися з кількома проблемами, зокрема зі збільшенням вартості транспортування, а також підвищенням вартості сільськогосподарських ресурсів, що негативно вплинуло на перуанські компанії, – сказав Мігель Вегас.

Оскільки очікується, що обсяги експорту лохини з Перу продовжать зростати, Proarándanos зосереджується на відкритті нових ринків. В Ізраїль, який відкрив свої двері лише в середині минулого року, доставили 46 тонн з Перу.

– У 2023 році ми сподіваємося подвоїти експорт ягід до Ізраїлю в 2023 році. Також ми працюємо над відкриттям нових ринків з акцентом на Азію і налагоджуємо зараз співпрацю з Японією, Індонезією, Південною Кореєю та В’єтнамом, – каже менеджер Асоціації виробників перуанської лохини ( Proarándanos).

Читайте також: Що чекає читачів на сторінках нового випуску журналу «Ягідник»?

Журнал «Ягідник»

Останні статті