Експеримент: українська малина в тунелі Haygrove

 Експеримент: українська малина в тунелі Haygrove

Технології не стоять на місці, ягідництво впродовж останніх років розвивається дуже стрімко. Вітчизняні розсадники, аби продемонструвати виробникам потенціал власних та інших сортів, випробовують їх у різних умовах. Так, розсадник плодово-ягідних культур «Брусвяна», який зареєстрував п’ять сортів малини, досліджуватиме цю культуру в новозбудованому тунелі від компанії Haygrove.

Це експериментальний тунель, – розповідає головний технолог розсадника «Брусвяна» Катерина ЄВПАК. – Поруч будуть розташовані звичайні насадження у відкритому ґрунті, без використання будь-якого притінення. Так ми порівняємо, де які сорти краще себе проявляють. Зауважу, що розсадник «Брусвяна» має п’ять власних сортів малини, які себе гарно зарекомендували у відкритому ґрунті. Але завжди є можливість поліпшити результат – як нам це вдасться зробити, вирощуючи малину під укриттям, побачимо через якийсь час. Очікуємо, що тунель все ж таки дасть нам трішки кращу якість ягід, можливо, більш ранні терміни достигання. Будемо порівнювати й визначати. Багато залежить від сорту.

Технологія догляду за малиною в тунелі й поза ним різниться, кажуть селекціонери. Деякі стандартні елементи однакові як в умовах звичайної технології вирощування, так і в закритому ґрунті. І там, і там можна використовувати й органічні, й неорганічні способи культивування. Однак вирощування культур у тунелях має певні особливості контролю за шкідниками і хворобами. І дуже важливо, що тунель захищає від негоди й дозволяє отримувати ранній урожай.

У компанії «Брусвяна» встановлено модель тунелю соло готика. Для її виробництва використовується овальна труба розміром 80х40 міліметрів, – розповідає представник компанії Haygrove в Україні Роман ВОРОЖБИТ. – Овальна труба – це нова технологія компанії Haygrove, яка дає можливість здешевити вартість конструкції за рахунок міцності самої труби і зменшення використаного металу на квадратний метр. Для накриття тунелю застосували прозору плівку (товщиною 150 мікронів), яка пропускає більше світла, дає можливість краще догріти рослини і на 7–14 днів швидше отримати очікуваний результат, що дозволить швидше вийти на ринок та отримати кращу ціну за свою продукцію. На плівку ми даємо гарантію три роки, а працює вона, як показує практика, удвічі довше. Тунель добре облаштований вентиляцією: крім того що відкриваються ворота, також по всій довжині накриття плівка піднімається на ту висоту, наскільки потрібно провітрити тунель. Цей тип тунелю призначений для вирощування розсади або ранніх сортів культур.

Тунелі такого типу дуже популярні серед ягідівників, оскільки зарекомендували себе досить добре в європейських ягідників. Це вдосконалена модель, яка працює і приносить той результат, на який очікують виробники, зауважують у компанії Haygrove.

Запрошуємо всіх відвідати наш тунель наступного року. Також, можливо, у нас цього року буде семінар, присвячений малині, де ми продемонструємо наші перші успіхи з тунелем, – пропонують у розсаднику «Брусвяна».

Контакти:
“Хайґров” ТзОВ
Адреса: вул. Познанська, 4, 63-600 Кемпно
Тел.: +48 62 781 96 02
Тел. моб.: +48 605 113 609
e-mail: biuro@haygrove.pl
haygrove.com

Більше матеріалів читайте у друкованому журналі “Ягідник”.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті