Експерти розвінчують міфи про користь спалювання трави

 Експерти розвінчують міфи про користь спалювання трави

17 березня набув чинності закон про суттєве збільшення штрафів за спалювання трави сухостою та листя й інших залишків рослинності на полях і пасовищах. Відтепер підпали обходяться громадянам штрафами від 3060 грн до 6120 грн, повідомляє пресслужба компанії BASF.

Однак навіть це не зупиняє людей від протиправних дій. Так, лише за 10-11 березня, за даними ДСНС, у ХмельницькійЧеркаській  і Львівській областях трапилося 159 пожеж, внаслідок яких вигоріло сумарно 80 га полів. 

Причинами такої поведінки, зокрема, стають міфи щодо спалювання сухої трави: ніби це покращує стан ґрунтів, знищує шкідників і бур’яни та зовсім не шкодить довкіллю. Натомість це – лише поширені фейки. Тому експерти департаменту BASF Agricultural Solutions підготували інфографіку, в якій продемонстрували наслідки спалювання трави для ґрунтів і розвінчали популярні міфи.

Високі врожаї – це комплексна робота аграріїв, компаній-виробників препаратів із захисту рослин та самої природи. Маючи в руках такі потужні ресурси, як українські ґрунти, українські виробники можуть отримувати рекордні прибутки. Звісно, якщо працювати в синергії з довкіллям та одне з одним.

Журнал «Ягідник»

Останні статті