Експерти прогнозують ріст цін на українську черешню

 Експерти прогнозують ріст цін на українську черешню

На початку квітня заморозки зашкодили раннім сортам мелітопольської черешні. У ніч на 13 квітня температура повітря в Запорізькій області опускалася до мінус 3-4 ° C, що завдало шкоди середнім і пізнім сортам.

За попередніми даними, в центральних регіонах країни, де температура повітря опускалася ще нижче, загинули майже всі ранні сорти кісточкових. Пізні сорти збереглися завдяки пізнішому цвітінню, пише ІА «Інфоіндустрія».

Заморозки серйозно знизили потенціал врожаю черешні, абрикоса та персика в південних і центральних регіонах України. У Мелітополі, Запорізької області, в нічний час температура повітря опускалася до 3-4 градусів за Цельсієм нижче нуля, в той час як сади черешні активно цвіли. Аналогічна ситуація спостерігалася і тиждень тому, коли заморозки були ще більш згубними. І якщо тиждень тому заморозки пошкодили в основному ранні сорти черешні, то зараз шкоди завдано і середнім і навіть пізнім сортам.

Зазвичай заморозки в цей час не так страшні садам черешні, однак в цьому році зима була аномальною теплою, тому сокорух і розпускання бруньок почалося раніше звичайних термінів. Ситуація ускладнювалася тим, що південний регіон України страждав від сильної посухи, а далеко не всі сади черешні вирощуються на зрошенні. 

Тому, цілком ймовірно, що в цьому році ціни на черешню, абрикос, персик і нектарин в Україні будуть досить високими. Тим більше, що імпортувати їх буде складніше, а вартість логістики останнім часом різко зросла.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *