Експерт порадив, як щороку отримувати вищі врожаї вишні

 Експерт порадив, як щороку отримувати вищі врожаї вишні

Щоб щороку отримувати стабільну врожайність вишні, потрібно проводити правильну обрізку, обприскування саду та підживлення. Про це в коментарі для Kurkul.com розповів агроном бренду Tevitta Ігор Науменко.

Як зазначив експерт, у вишневому саду площею 114 гектарів під вишню сорту Уйфегертої Фюртеш® відведено 87,4 гектара. Цей сорт відрізняється раннім входженням в товарне плодоношення та пізнім цвітінням, що знижує пошкодження цвіту нічними заморозками.

Фахівець зазначив, що обрали цей сорт, оскільки плоди ягоди придатні для свіжого споживання, промислової переробки та глибокого заморожування.

Цьогоріч господарству вдалося вийти на врожайність 4 т/га (на четвертий рік після посадки).

– Для того, щоб ягідні насадження вишні щороку давали більший результат, передусім важливий правильний догляд – обрізка та підживлення рослини. Активна фаза підживлення у нас припадає на налив ягоди, – поділився досвідом Ігор Науменко.

Одним із чинників, який може вплинути на ріст врожайності, – це повторні заморозки під час цвітіння, але період цвітіння сорту Уйфегертої Фюртеш® мінімізує цей вплив. Також досить великої шкоди саду, особливо молодому, може завдати заєць. Він згризає кору навколо дерева, і рослина може загинути. Для того, щоб цього уникнути, потрібно встановлювати захисну сітку для стовбура.

Варто зазначити, що максимальна врожайність цього сорту вишні становить 15-20 т/га на восьмий рік плодоношення.

Читайте також: Запорука якісного сортування ягід – правильно дібране обладнання

Журнал «Ягідник»

Останні статті