Економимо воду, бережемо рослину – як забезпечити ділянку крапельним поливом

 Економимо воду, бережемо рослину – як забезпечити ділянку крапельним поливом

Початок вегетаційного сезону 2020 року не віщував нічого хорошого для аграріїв   практично всіх регіонів країни  з приводу вологозабезпечення.

Проте спеціалісти господарств, в яких збудовано системи зрошення спокою не втрачали. Ягідники, сади, виноградники, хмільники вчасно поливались найбільш доцільними для них способами зрошення.

В садах зерняткових та кісточкових культур працюють системи краплинного зрошення. За умови обладнання одного із особливих підвидів –  надкронового зрошення, його застосовують  при загрозі весняних заморозків. Доведено науковцями та підтверджено практикою, що тоненька водяна плівочка, яка покриває плоди, здатна захистити їх від короткотермінового заморозку.

Підкронове зрошення  зазвичай влаштовують в насадженнях горіха грецького та інших культур з  значною відстанню рослин в ряду. Цей спосіб сприяє економній витраті води при поливі великогабаритних дерев (рослин).

Ще один з особливих підвидів  зрошення – туманоутворююче або аєрозольне. Використовується в умовах закритого ґрунту. Вода, що подається до живників під високим тиском утворює туман, з допомогою якого  вдається підтримувати високу вологість повітря в теплицях, боксах та ін. (до 99%). Туманоутворююче зрошення вкрай необхідне при вирощуванні садивного матеріалу шляхом   живцювання, особливого зеленого живцювання – коли волога  постійно надходячи через листову поверхню, спонукає швидке утворення кореневої системи в частині зеленої рослини (живця).

Туманоутворююче зрошення застосовують для рослин, для яких важливим є фактор високої вологості повітря. Волога подається у вигляді густого туману, який може поширюватися на 200 метрів і далі.

Підґрунтове зрошення  рекомендується для культур, технологія вирощування яких передбачає для догляду повне задіяння  верхнього шару ґрунту та рослин (маточники вегетативно розмножуваних підщеп, вирощування ремонтантних сортів малини, деяких декоративних культур).

Точкове зрошення – це полив  однієї окремої рослини, до якої підводять індивідуальні живники.

Проте надважливого значення набуває на сьогодні зрошення дощуванням,  при якому вода подається у вигляді крапель. Дощування серед  способів поливу є найбільш схожим на природний процес отримання рослинами вологи. Дощування (велике зрошення) можна застосовувати практично для всіх сільськогосподарських, багаторічних, декоративних, лісопаркових культур.

Та головне – кругові та фронтальні машини проливаючи штучний дощ рятують від засухи поля пшениці, кукурудзи, соняшників, овочів особливо в південних степових районах, тим самим підтримуючи продовольчу безпеку країни.

Всі  ці види та підвиди зрошення  ТОВ “ВОДОВІД” швидко та ефективно будує  враховуючи найнеймовірніші забаганки Замовників.

Контактна інформація:

Тел.: 050 358-98-29, srabkov@gmail.com,
https://vodovid.com/
https://www.facebook.com/Vodovid

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *