Ефективно працювати і дбати про репутацію

 Ефективно працювати і дбати про репутацію

Як діяти, аби не втратити власних позицій в умовах внутрішньої та світової конкуренції на ягідному ринку

Попри те, що лохина не втрачає своєї популярності на світовому ринку, господарствам, які вирощують цю культуру, залишатися на плаву подекуди непросто. Однак ті, хто вже зайняв певну нішу в цьому бізнесі і робить усе для того, аби впевнено тримати реноме стабільного виробника якісної продукції, можуть розраховувати на успіх і в майбутньому. Адже ця культура залишається перспективною, а попит на неї – стабільним. Головне – пропонувати споживачам по-справжньому якісну ягоду, яку гідно оцінять не лише в Україні, а й за кордоном, переконаний директор ТзОВ «БЕТЕК» Андрій БОРИСЕНКО. Нині «БЕТЕК» – одне з найбільших українських лохинових господарств, яке продовжує впевнено розвиватися, орієнтуючись переважно на експорт. Як знайти ту нішу, яка забезпечить сталу впевненість в успіху справи, та чому попит на лохину залишається стабільним, Андрій Борисенко розповів читачам нашого видання.

УКРАЇНСЬКА ЛОХИНА ДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МАРКЕТІВ

Відлік історії компанії «БЕТЕК» розпочинається з 2010 року: саме тоді на ділянках господарства висадили перші кущі лохини. Доти цю ідею засновники підприємства виношували кілька років, ретельно готуючись до її втілення в життя. Перед тим як розпочати власну справу, побували у США, де ознайомилися з технологією вирощування лохини та ретельно проаналізували, як можна адаптувати її до українських реалій. Саме у Сполучених Штатах придбали й перші саджанці. Спочатку посадили лохину чотирьох перевірених сортів: Дюк, Блюкроп, Блюголд та Еліот. Їх у господарстві вирощують і досі, хоча сортове різноманіття вже розширили.

– Зараз лохина займає близько 500 гектарів. Окрім вже звичних, вирощуємо й нові сорти – Валор, Ласт Колл і Карго. Та оскільки основний акцент ми робимо на якості продукції, то нові сорти, у реалізації яких ще не впевнені, тільки випробовуємо. Сподіваємося, що їхні якісні характеристики будуть кращими. Адже від цього багато залежить, оскільки наша компанія працює, в основному, на експорт. Реалізуючи лохину за кордоном, сьогодні ми бачимо, що клієнти за останні декілька років значно підвищили свої вимоги щодо якості продукції і надають перевагу ягодам більшого розміру зі збалансованим смаком та гарною лежкістю. Звісно, це не означає, що діаметр ягоди має бути не меншим ніж 18 міліметрів. Але те, що вимоги до якості продукції поступово підвищуються, – це факт, – розповідає Андрій Борисенко про особливості експорту продукції.

Експортом у ТзОВ «БЕТЕК» займаються близько восьми років – відтоді, як отримали перші врожаї лохини. Як зазначає директор підприємства, першим кроком до налагодження зовнішніх продажів стала сертифікація. Тим, хто прагне займатись експортом, про отримання сертифіката, зокрема GLOBALG.A.P., керівник підприємства радить подбати насамперед. Важливо дотримуватися технологічного процесу на всіх етапах – як під час вирощування, так і зберігання, сортування, пакування та доставки продукції до клієнта.

– Усі ці процеси надважливі, бо сертифікація – це безпечність продукції, а дотримання технологічного процесу – це якість продукції. Якщо на початковому етапі не забезпечити елементарного, то потенційні покупці з вами не працюватимуть навіть за умови наявності партії товару. Тому передусім варто подбати про дотримання всіх норм, а вже згодом – про обсяги, – каже керівник підприємства.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті