Думка експерта: виробникам ягід важливо експортувати продукцію

 Думка експерта: виробникам ягід важливо експортувати продукцію

Попри значні логістичні проблеми Україна зможе експортувати частину вирощених ягід. Важливо, щоб країни ЄС купували українську продукцію. Таку думку висловила президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна.

– Україні потрібно налагоджувати експорт для отримання твердої валюти, а також тому що внутрішній ринок зазнає значних змін. По-перше, в людей дуже знизиться платоспроможність, а фрукти та ягоди не є продуктом першої необхідності, до того ж географічно ринок споживачів зараз переміщено на Західну Україну, оскільки там зараз знаходиться багато людей з інших областей, – вважає Ірина Кухтіна.

На її думку, навіть якщо іноземні ринки будуть лояльними до України та купуватимуть українські ягоди, виробникам цього сезону варто розраховувати на збільшення невеликих замовлень, адже, закуповуючи українську ягоду, кожен байєр намагатиметься мінімізувати свої ризики і робитиме невеликий відсоток закупівлі фруктів та ягід з України, щоб у разі чого не завдати втрат від порушення безпеки постачання власній компанії.

Читайте також: Єврокомісія скасовує мита й квоти на український експорт

Журнал «Ягідник»

Останні статті