Думка експерта: вкладатися потрібно в переробку

 Думка експерта: вкладатися потрібно в переробку

Коли в Україні нещодавно настала дощова погода, ціна на малину знизилася до 85 грн/кг. Тому, незважаючи на ситуації, які трапляються на ягідному ринку України, за можливості виробникам потрібно інвестувати в переробку. Так вважає Максим Климчук – директор компанії «Кліома Сервіс», яка займається вирощуванням садивного матеріалу та ягідних культур.

– Ми вирощуємо малину на площі 10 га. Останніми днями погода стала дощовою, через що ціна на малину знизилася до 85 грн/кг. Оскільки в нас є власна лінія заморожування, то за три дні, коли інші виробники реалізовували дощову малину, ми заморозили близько 3 тонн власних ягід, – розповідає Максим Климчук. – Таким чином нам вдалося отримати непоганий прибуток.

Так, заморожену малину компанії «Кліома Сервіс» придбали та самі покупці з Чехії, Німеччини та Польщі, які раніше купували свіжу малину. Тому, за словами Максима Климчука, людям, які мають можливість інвестувати кошти, потрібно вкладати їх саме в переробку:

– Кількість плантацій малини цього року збільшиться, всі виробники будуть шукати, куди ж її продати. Але можна купувати малину за низькою ціною в дрібних виробників у селах, заморожувати її та на тому заробляти.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Українська заморожена малина впевнено конкурує з польською

Частка Польщі у виробництві малини в ЄС становить 51%

Плантацій малини в Україні може стати менше

Журнал «Ягідник»

Останні статті