Думка експерта: ціни на лохину в майбутньому будуть знижуватися

 Думка експерта: ціни на лохину в майбутньому будуть знижуватися

Падіння цін на лохину в Україні та в інших країнах світу невдовзі стане неминучим. І це дасть поштовх до експорту ягоди з України, проте в перспективі деякі ягідівник в Україні можуть почати розкорчовувати плантації з цієї культурою. Таку думку висловив розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час конференції FTrade Club Berries2021, організованої проектом «АПК-Інформ: овочі та фрукти». Інформаційним партнером заходу став «Ягідник».

За словами фахівця, маленькі фермери, які самі вирощують і доставляють ягоду споживачам, отримуючи роздрібну ціну, швидше за все, зможуть і далі успішно функціонувати. Окрім того, падіння ціни на лохину не надто загрожує й великим компаніям, які можуть самостійно зберігати, допрацьовувати й експортувати продукцію. А ось середній сегмент постраждає найбільше.

Також Андрій Ярмак вважає, що малина для свіжого ринку з часом коштувати дорожче за свіжу лохину. Тому «закривати» проєкти з вирощування малини для реалізації в свіжому вигляді в Україні та закордоном не варто.

– Зниження ціни на лохину в світі може спричинити уповільнення її експорту, оскільки цю ягоду вже зараз вирощують практично всюди, через що вона може стати доступною та масовою. Хоча зараз це звучить майже неймовірно, але в подальшому лохина може стати звичайною сировиною для переробки, і актуальними будуть повністю механізовані проєкти механізованого збору врожаю, – зазначає Андрій Ярмак.

Фахівець також радить звернути увагу на калібр ягоди та необхідність оптичної сортування, щоб збільшити виручку, оскільки в світі наразі спостерігається тенденція до підвищення цін разом з підвищенням розміру ягоди.

Нагадаємо, що чекає на виробників лохини цьогоріч?

Думка експерта: якщо лохина вродить у всіх, ціна на неї впаде.

Перспективний сортимент лохини в Україні.

Журнал «Ягідник»

Останні статті