Думка експерта: ціна на суницю може знизитися до 30 грн/кг

 Думка експерта: ціна на суницю може знизитися до 30 грн/кг

Сезон суниці садової в Україні вже стартував, хоч і пізніше, ніж минулоріч. І погодні умови цієї весни дозволяють робити певні прогнози щодо ситуації на суничному ринку України у 2021 році. Так, ціна на суницю садову може сягати і 30-40 грн/кг, вважає засновник фермерського господарства «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин.

– Я думаю, що коли розпочнеться суниця з відкритого ґрунту, ціна на неї буде стрімко падати. І в основному причина цього – вегетація, яка цього річ розпочалася пізно. Через це інтервал між ранніми, середніми та пізніми сортами буде незначний, приблизно один тиждень, тому плодоношення у них розпочнеться приблизно одночасно. В результаті  цього на ринку буде надлишок суниці садової, і ціна на неї знизиться до 30-40 грн/кг. Але така ситуація триватиме недовго, – зазначає Богдан Лутчин.

За словами фермера, ще одна причина надлишку ягід суниці та, відповідно, низької ціни на них полягає у ситуації на ягідному ринку 2020 року. Тоді через невелику кількість ягід і високу вартість багато виробників вирішили заробити, висадивши гектарами плантації з суницею садовою, не розуміючи навіть агротехніки цієї культури.

– Через неврожай і високу вартість ягід минулоріч з’явилося багато нових насаджень суниці садової. Багато хто, побачивши ситуацію, вирішили на цьому заробити.  Але все вийшло навпаки, адже якщо  ціна на ягоду висока ціна – її всі садять, а коли її всі садять, вартість ягід падає, – підсумовує Богдан Лутчин.

Оксана МАРЧУК

Нагадаємо, «Беррі Прикарпаття» розпочало сезон суниці, який триватиме до листопада.

«Беррі Прикарпаття» збільшує площі теплиць.

«Захід Беррі Фест» збере на Прикарпатті ягідівників.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *