Думка експерта: ціна на суницю може знизитися до 30 грн/кг

 Думка експерта: ціна на суницю може знизитися до 30 грн/кг

Сезон суниці садової в Україні вже стартував, хоч і пізніше, ніж минулоріч. І погодні умови цієї весни дозволяють робити певні прогнози щодо ситуації на суничному ринку України у 2021 році. Так, ціна на суницю садову може сягати і 30-40 грн/кг, вважає засновник фермерського господарства «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин.

– Я думаю, що коли розпочнеться суниця з відкритого ґрунту, ціна на неї буде стрімко падати. І в основному причина цього – вегетація, яка цього річ розпочалася пізно. Через це інтервал між ранніми, середніми та пізніми сортами буде незначний, приблизно один тиждень, тому плодоношення у них розпочнеться приблизно одночасно. В результаті  цього на ринку буде надлишок суниці садової, і ціна на неї знизиться до 30-40 грн/кг. Але така ситуація триватиме недовго, – зазначає Богдан Лутчин.

За словами фермера, ще одна причина надлишку ягід суниці та, відповідно, низької ціни на них полягає у ситуації на ягідному ринку 2020 року. Тоді через невелику кількість ягід і високу вартість багато виробників вирішили заробити, висадивши гектарами плантації з суницею садовою, не розуміючи навіть агротехніки цієї культури.

– Через неврожай і високу вартість ягід минулоріч з’явилося багато нових насаджень суниці садової. Багато хто, побачивши ситуацію, вирішили на цьому заробити.  Але все вийшло навпаки, адже якщо  ціна на ягоду висока ціна – її всі садять, а коли її всі садять, вартість ягід падає, – підсумовує Богдан Лутчин.

Оксана МАРЧУК

Нагадаємо, «Беррі Прикарпаття» розпочало сезон суниці, який триватиме до листопада.

«Беррі Прикарпаття» збільшує площі теплиць.

«Захід Беррі Фест» збере на Прикарпатті ягідівників.

Журнал «Ягідник»

Останні статті