Думка експерта: ставку потрібно робити на обліпиху та жимолость

 Думка експерта: ставку потрібно робити на обліпиху та жимолость

Незважаючи на війну, в Україні продовжують закладати нові ягідні плантації (хоч і меншими темпами). І як завжди перед фермерами постає важливе питання: яку ж культуру обрати? Керівник компанії «Скибинецькі сади» Дмитро Ріпан переконаний, що висаджувати потрібно обліпиху. Чому потрібно робити акцент саме на цю культуру, фермер розповів в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник».

– На мою суб’єктивну думку, українським ягідівниками потрібно вирощувати саме обліпиху. В компанії «Скибинецькі сади» площа наших плантацій сягає 40 гектарів. Наразі там висадили вже 4 гектари жимолості, а на інших 35 гектарах буде рости обліпиха, – каже Дмитро Ріпан.

За словами фермера, коли в 2018 році він починав свій шлях у ягідництві, його мета полягала в тому, аби вирощувати корисні для здоров’я людини продукти.

– Саме тому ми обрали обліпиху та жимолость. Якщо жимолость у свіжому вигляді дуже смачна, то обліпиху ля споживання краще поєднувати з іншими фруктами чи ягодами для виготовлення джемів, варення чи соку. Хоча, чесно кажучи, у період достигання ягід я люблю з’їсти трохи обліпихи і в свіжому вигляді, – зізнається фермер.

За словами Дмитра Ріпана, на ринку є попит і на жимолость, і на обліпиху. При цьому жимолость, незважаючи на те, що з кожним роком вона все більше популяризується, це ще нішева культура.

– З обліпихою ситуація дещо інша, її набагато більше знають. Так, я слідкую за ринком цієї культури з 2018-го і бачу, що кожного року покупці та переробними готові купувати будь-які обсяги ягід обліпихи. Тому проблем з попитом на цю культуру немає, – зазначає керівник компанії «Скибинецькі сади». – Що стосується жимолості, то багато скептиків говорить, що це не перспективна культура. Але ж і про лохину 8-10 років так думали!

Окрім того, значна перевага жимолості порівняно з іншими культурами полягає в тому, що вона починає плодоносити досить рано. Причому деякі ранні сорти жимолості навіть випереджають суницю садову. Тому, за словами Дмитра Ріпана, виробникам потрібно звернути саме на ці культури.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: На Закарпатті достигла жимолость

Журнал «Ягідник»

Останні статті