Думка експерта: сорти малини, недооцінені українськими ягідівниками

 Думка експерта: сорти малини, недооцінені українськими ягідівниками

Кожного року з’являються нові сорти малини, які за дотриманої технології дають комерційні врожаї якісної ягоди. Але чи всі вони належно оцінені ягідівниками? Під час IV міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації», яка відбулася 10-11 грудня, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко назвав і охарактеризував сорти малини, які не набули достатньої популярності.

За словами експерта, усі перераховані сорти плануються до реєстрації чи нещодавно зареєстровані в Україні або ж вирощуються українськими підприємствами не більше 1-2 років.

Регіна (Regina)

Переваги. Має привабливі, блискучі та щільні ягоди розміром близько 6 г, які характеризуються відмінною транспортабельністю та лежкістю, а також виділяються дуже високими смаковими характеристиками, зокрема, вираженим солодким смаком навіть у стані технічної стиглості.

Недоліки. Не дуже потужні та околючені пагони, які потребують застосування шпалери. Власники сорту позиціонують його як ранній ремонтантний, проте в умовах України він середньо-пізній ремонтантний (одночасно з поширеним сортом Хімбо Топ). Поки не зареєстрований в Україні.

Прімалба (Primalba)

Переваги. Ранній ремонтантний і високопродуктивний сорт з привабливими ягодами світлого кольору, а також високими смаковим характеристиками, гарною лежкістю і транспортабельністю. Має компактні та пряморослі пагони.

Недоліки. Поки не виявлено, сортовивчення в Україні розпочалося у 2019 році.

Делніва (Delniwa)

Переваги. Дуже ранній (на 5-7 днів раніше сорту Polka) і високопродуктивний сорт (10 т/га). Пагони компактні, тримаються навіть без шпалери (хоча на підприємствах з відпрацьованою агротехнікою, родючими ґрунтами та фертигацією пагони виростають досить високими та потребують шпалери). Має високу польову стійкість до основних хвороб, придатний для збору врожаю комбайном (за даними польських виробників). Ягоди вирізняються високою транспортабельністю.

Недоліки. Не зовсім підходить для продажів на свіжому ринку, оскільки ягоди після збору темнішають. На родючих ґрунтах необхідна шпалера. Недостатньо випробуваний в умовах України.

Поемат (Poemat)

Переваги. Середньопізній сорт, досить високопродуктивний (8-10 т/га) і стійкий до хвороб. За умови дотримання технології формує 90% ягід екстракласу. Ягоди щільні та великі, не здрібнюються, характеризуються відмінною транспортабельністю. Можна вирощувати без шпалери та збирати комбайном.

Недоліки. Ягоди швидко темніють, тому не дуже підходить для продажів на свіжий ринок. Основне призначення – для заморожування. Недостатньо випробуваний та поки не зареєстрований в Україні.

Оксана Марчук

Нагадаємо, як минула IV Міжнародна науково-практична конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації»

Фотозвіт з IV Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації»

Журнал «Ягідник»

Останні статті