Думка експерта: що цьогоріч буде з ринком кавуна?

 Думка експерта: що цьогоріч буде з ринком кавуна?

Через окупацію росією Херсонщини цьогоріч на українському ринку немає херсонських кавунів. Так, саме в тому регіоні кожного року вирощувалася левова частка баштанних культур. Чи спостерігається на ринку дефіцит кавуна, проєкт «Ягідник» ексклюзивно запитав у Романа Дяжука – керівника компанії «Дунайський аграрій», яка вирощує органічні ягоди та фрукти, зокрема, й кавуни.

– Раніше, ще до війни, я завжди казав, що в Україні вирощується занадто багато кавуна. Настільки багато, що українці не в змозі їх усі з’їсти. Відповідно, ціна на плоди була дуже низька: іноді їх забирали з поля навіть по 1-2 гривні за кілограм. Але ж так не може бути – продавати врожай за ціною, яка нижча за собівартість! – переконаний Роман Дяжук.

За його словами, цього року в Україні справді не висвачає херсонських кавунів, але дефіциту на ринку не спостерігається.

– Ціна на кавуни зараз висока, але я вважаю, що вона трохи знизиться. Наше господарство працює в іншому сегменті – органічної продукції, тому її вартість трохи більша. Ми продаємо кавуни безпосередньо з поля, ми їх збираємо, витираємо, клеїмо на кожен плід наклейку з назвою нашого господарства та завозимо в Київ. Усі ці моменти, зокрема, і формують ціну наших кавунів, – розповідає керівник компанії.

Збирати врожай баштанної культури «Дунайський аграрій» розпочав місяць тому – 7 липня. А нещодавно в господарстві придбали навантажувач-транспортер, з допомогою якого збір урожаю відтепер механізований і відбувається значно швидше.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Органічна лохина BigBlue: 80 % продажів – це внутрішній ринок

Новий випуск журналу «Ягідник» уже скоро вийде друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті