Думка експерта: сезон малини в Польщі буде нелегким

 Думка експерта: сезон малини в Польщі буде нелегким

Нинішній сезон малини відрізняється від попередніх, зокрема, раннім початком. При цьому через теплу зиму малина не увійшла в глибокий зимовий стан, як це буває зазвичай, каже д-р Павло Кравєць з дослідницької та консалтингової компанії Horti Team.

У зимовий період було лише два різкі зниження температури – у грудні (близько -10 оС) і в січні (-12 оС), повідомляє sadyogrody.pl.

– Пізня малина почала закінчувати вегетацію в грудні, а значить, її морозостійкість не була на високому рівні. На жаль, після цих перепадів температури на плантаціях можуть спостерігатися деякі пошкодження від заморозків – як влітку, так і восени, – каже Павло Кравєць.

При цьому у літньої малини, за словами експерта, були пошкодження біля основи бруньок і в деяких насадженнях розвиток починається з резервної бруньки.

– На ділянках, де в червні або липні минулого року град пошкодив рослини, пагони розвивалися дуже пошкодженими. Вони загинуть або під час цвітіння, або з початком плодоношення. Таким чином, урожай малини з цих пошкоджених плантацій буде нижчим, – зазначає експерт.

Окрім того, весна для малини також не сприятлива. Затримка вегетації становить не менше 7-10 днів. Літня малина більш-менш перебуває на такій стадії розвитку, як і минулоріч, але через холодну та дощову погоду затримка набирала обертів.

– Під час теплих зим рослині важче підтримувати гарний стан здоров’я. У насадженнях з’являється більше збудників, які спричиняють відмирання пагонів малини. У цьому сезоні захист малини може бути більш проблематичним, особливо від шкідників, – резюмує експерт.

Читайте також: Презентуємо новий номер журналу «Напої. Технології та Інновації»

Журнал «Ягідник»

Останні статті