Думка експерта: обліпиха має неабиякі перспективи на ягідному ринку

 Думка експерта: обліпиха має неабиякі перспективи на ягідному ринку

Лохина впевнено втримує провідні позиції серед ягідних культур, і кількість плантацій з нею щороку збільшується. Але при цьому зростає і площа насаджень з обліпихою, яка поки що нова і не дуже популярна в комерційному вирощуванні, однак має неабиякі перспективи, зазначив головний агроном аграрної компанії «Еко-Парк» Федір Прима під час вебінару «Ягідний прогноз-2021. Новий сезон – нові проблеми?», організованого проєктом «АПК-Інформ: овочі та фрукти», інформаційним партнером якого став «Ягідник».

– Почали ми з невеликих площ, висадивши у 2016 році по 6 га лохини та суниці садової. На цих плантаціях ми пробували деякі види технологій і відточували свої навички. Наразі вирощуємо 35 га лохини і 22 га обліпихи, і саме ці культури зазначені як основні в плані розвитку нашого підприємства, оскільки 6 га суниці садової минулоріч ми викорчували, бо вона відпрацювала свій термін, – розповів Федір Прима.

За словами експерта, господарство обрало саме такі культури, оскільки лохина в 2016 році була дуже популярною.

– Спробували вирощувати лохину, зрозуміли основні моменти технології та почали розширювати свої насадження. Що ж стосується обліпихи, то 2017-2018 роках ми дізналися про цю культуру та зацікавилися неї. Шукаючи якісний садивний матеріал, вийшли на латвійський розсадник селекціонера Андрія Брювеліса. Після того, як побачили його плантації, вирішили розширюватися в цьому напрямку. Якщо говорити про промислові масштаби, то це нова культура, невимоглива, попит на яку зростає все більше і більше. І ми розуміємо, що треба ще розширюватися, тому що ринок обліпихи зростає, – каже Федір Прима.

У новому випуску журналу «Ягідник», підготовка якого зараз триває, вийде стаття, де детально буде висвітлений досвід вирощування лохини й обліпихи у компанії «Еко-Парк».

Нагадаємо, компанія «Еко-Парк» планує вдвічі збільшити насадження лохини й обліпихи.

Журнал «Ягідник»

Останні статті