Думка експерта: лохина ніколи не коштуватиме 25 грн/кг

 Думка експерта: лохина ніколи не коштуватиме 25 грн/кг

Президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна в студії Agro FM розповіла про вартість лохини, зазначивши, чим зумовлені такі ціни на ягоди, які ми бачимо зараз. Про це повідомляє асоціація «Ягідництво України»

Тема ціни на лохину – досить гостра для споживача, адже на ринках України ця ягода є однією з найдорожчих. Але наскільки насправді ця ягода популярнм серед українського споживача?

Ірина Кухтіна зазначила, що лохиновий бізнес в Україні здебільшого орієнтується на експорт. Професійні насадження продовжують розширюватись, адже попит на цю ягоду є і він продовжує зростати. Зростає навіть внутрішній попит. Наприклад, минулоріч були втрати врожаю через погодні умови, але експорт минулого року впав також через те, що були гарні ціни і попит на внутрішньому ринку.

Якщо говорити про лохину, це дуже дорога культура в плані вирощування. Щоб отримати ягоду гарної якості, це потрібно робити технологічно, тому вона не може бути дешевою в принципі. Тому лохина ніколи не коштуватиме 25 грн.

Якщо порівнювати з чорницею, яка є більш дешевою і містить більше антиоксидантів і вітамінів, десертні властивості лохини набагато кращі: вона більша, красивіша, має цікавішу текстуру, смачніша.

– Чорниця – технічніша ягода, більше придатною для заморожування, оскільки її важко транспортувати на далеку відстань, тому що вона занадто м’яка. Натомість лохина – це експортно-орієнтована культура, – підсумувала Ірина Кухтіна.

Нагадаємо, у Польщі – рекордно низькі ціни на лохину

В Україні розпочався сезон лохини: що буде з цінами?

Журнал «Ягідник»

Останні статті