Думка експерта: через високу ціну суницю цьогоріч майже не заморожували

 Думка експерта: через високу ціну суницю цьогоріч майже не заморожували

Найважчий рік в історії незалежної України добігає кінця. Аграрний фронт впорався з кожним новим викликом. Про результати ягідного 2022 року, зокрема про підсумки суничного сезону, розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

– Цього року пропозиції суниці садової на свіжому ринку стало менше, адже продукції з півдня не було. Але й попит був менший, оскільки багато людей виїхало. До того ж істотно впала купівельна спроможність. Але на свіжий ринок продукції вистачило. Він завжди споживає певну кількість ягід, а те, що спожити не може, йде на заморозку та переробку, – зазначив Тарас Баштанник.

Враховуючи відсутність великої кількості свіжої ягоди, ціна на суницю садову була не низька. Це призвело до того, що її фактично не заморожували. Загалом, за словами фахівця, цього року Україна мало експортує чи переробляє суниці, але попит свіжого ринку був задоволений.

– Щодо ціни, то суниця садова цьогоріч була десь на 40-45% дорожчою, ніж рік тому. Загалом сезон для виробників цієї продукції, які ведуть господарство на території, підконтрольній Україні, був непоганим. Проблеми мали ті, хто працював «з того боку». Я спілкувався з колегами, які мають плантації в окупованих регіонах. Вони свій урожай збирали, продавали. Він їхав до Криму, можливо і далі. Продавали «за копійки» – 20 гривень за кілограм суниці. Це  нижче або ж приблизно на рівні собівартості. По всій Україні середня ціна на суницю садову цьогоріч була 50 гривень за кілограм, – зазначив Тарас Баштанник.

Читайте також: Увага: вийшов друком новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»!

В Ужгороді пройшла Міжнародна благодійна конференція для виноградарів і виноробів

«Уманська фруктова компанія» розвиває переробку черешні

Журнал «Ягідник»

Останні статті