«Долина-Агро»: орієнтуємося на експорт саджанців лохини

 «Долина-Агро»: орієнтуємося на експорт саджанців лохини

Війна в Україні внесла корективи в роботу кожного підприємства, особливо це стосується аграрної сфери. Проте, аби розвивати економіку країни, компанії продовжують свою роботу. З очевидних причин запитів на садивний матеріал від українських фермерів цьогоріч буде значно менше, тому підприємствам варто орієнтуватися на експорт. Саме таким шляхом пішов розсадник «Долина-Агро» з Івано-Франківської області. Про те, як зараз працюється в умовах війни, а також про плани на сезон в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник» розповів директор компанії Олег Базюк.

– На початку війни у нас певна розгубленість, але нам вдалося уникнути зупинки лабораторії, тому ми продовжуємо працювати над виведенням нових сортів лохини, а також починаємо роботу з саджанцями в розсаднику, – зазначив Олег Базюк. – Важливо, що запити на садивний матеріал лохини від українських замовників є, але, звичайно, не в таких обсягах, як планується експорт.

За словами директора компанії «Долина-Агро», експорт саджанців лохини запланований у Молдову. При цьому деякі замовлення (зокрема з Сербії) були скасовані.

Крім лохини, підприємство вирощує ще й садивний матеріал декоративних рослин. Саджанці деяких з них, зокрема пеларгонії та гейзери, «Долина-Агро» експортує в Польщу.

– Також ми розмножуємо багато рододендронів. Я переконаний, що на таку продукцію невдовзі буде шалений попит, адже після війни Україна відновлюватиметься: вона буде гарною, красивою і з великою кількістю квітів.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Олег БАЗЮК, розсадник «Долина-Агро»: «Раджу обирати традиційні сорти лохини»

Ягідний кооператив «Як бджола» ініціює благодійний проєкт

Журнал «Ягідник»

Останні статті