Для промоції Сходу України створили страву з кизилом та солеросом

 Для промоції Сходу України створили страву з кизилом та солеросом

У межах кампанії проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» шеф-кухарка одного з ресторанів представила нову страву під назвою «Мавка». Про це повідомляється на фейсбук-сторінці проєкту.

Продукти для створення нової страви надали виробники Східної України. Зокрема, власники торгової марки Famberry надіслали кизиловий джем, сир виготовили у крафтовій сироварні Leman, а власниці ресторану «Морський кіт» із села Щасливцеве Херсонської області надіслали солерос – рослину, яка росте на берегах солоних озер і лиманів.

Страва «Мавка» – це крокети з фермерської свинини з джемом із кизилом всередині у хрусткій паніровці із сухарів та пряних трав ззовні. Гарнір – солерос – це унікальний продукт Приазов’я, який може стати одним із гастрономічних символів регіону.

– Я назвала страву «Мавка», бо це – універсальний впізнаваний персонаж української міфології та данина пам’яті Лесі Українці, яка створила романтизований образ Мавки. Дуже важливий елемент моєї страви – кизил. Із поїздок на Кавказ Леся Українка привезла кілька кущів кизилу та посадила їх біля своєї садиби. Відомо, що вони давали рясний урожай, а з ягід поетеса варила чудове кизилове варення, – зазначила шеф-кухар Віталія Котенко.

Незабаром страву «Мавка» пропонуватимуть гостям у київському ресторані «Капана». Шеф-кухарка Віталія Котенко сподівається, що в такий спосіб приверне увагу до виробників Сходу України, адже їжа – це універсальна мова, якою можна достукатися до сердець людей.

Журнал «Ягідник»

Останні статті