Держпідтримка аграрної галузі: на що розраховувати фермерам?

 Держпідтримка аграрної галузі: на що розраховувати фермерам?

15 лютого відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Основні питання, що обговорювалися під засідання, стосувалися формування державної підтримки аграрної галузі на 2022 рік, зокрема сектора садівництва, виноградарства та хмелярства. Наразі посадовці пропонують збільшити фінансову підтримку цього сектору до 489 млн грн.

Проте представники галузевих асоціацій з цією сумою не згодні.

– У 2021 році наші підприємства недоотримали 323 млн грн, якщо враховувати і заявки, які було подані. Тому наша пропозиція – збільшити суму державної підтримки сектору садівництва до 800 млн грн, щоб таким чином задовольнити вже подані заявки та потреби на нинішній рік. Крім того, структура запитів на держпідтримку від фермерів цього сезону змінилася. Вони почали більше вкладати коштів у створення доданої вартості – доробку, охолодження та переробку, що потребує значно більших інвестицій, ніж створення нових насаджень, – прокоментувала засідання президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна.

Участь у засіданні також взяв генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко, який зазначив, що українським виноградарям і виноробам, котрі працюють в умовах глибокої кризи, вкрай необхідні дієва державна підтримка та додаткові стимули, щоб бути зацікавленими у подальшому вирощуванні винограду та виробництві вина.

– Винороби потребують перегляду та оновлення мінімальних роздрібних цін на виноробну продукцію, а виноградарі – дотацій для збереження виноградних насаджень на рівні щонайменше 5 тис. грн/га. Така державна підтримка дозволить зупинити скорочення площ виноградників, забезпечити виноробні підприємства якісною вітчизняною сировиною та уникнути зменшення української виноробної продукції на внутрішньому споживчому ринку, – вважає Володимир Кучеренко.

Читайте також: Роман Лещенко: «Підтримка садівництва – пріоритетна для Мінагрополітики»

Журнал «Ягідник»

Останні статті