Державна підтримка в умовах війни: де взяти кошти на розвиток агробізнесу

 Державна підтримка в умовах війни: де взяти кошти на розвиток агробізнесу

Події 2022-го навчили українців не тільки відчайдушно протистояти навалі агресора, а й водночас активно працювати, усвідомлюючи, що вже незабаром доведеться разом відновлювати та розбудовувати країну. Саме тому навіть за нинішніх умов чимало людей прагне розпочинати і розвивати перспективний бізнес. Зокрема й в аграрному секторі, який навіть в умовах війни продовжує поступ, незважаючи на труднощі та перепони. А стимулювати його розвиток за нинішньої ситуації, коли державні програми призупинені, може допомогти підтримка зовнішніх партнерів. Тому, хоч воєнний час вніс у цю сферу суттєві корективи, це зовсім не означає, що фермери-початківці не мають змоги отримати фінансову підтримку для розвитку власної справи. «Під час криз зазвичай буває так, що коли зачиняються одні двері, то відкриваються інші», – зауважує директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна ГЕТЬМАН. Нині вона розповідає читачам «Ягідника» про державну підтримку, гранти та інші шляхи підтримки аграрного сектору в умовах війни в Україні.

«ЄРОБОТА» – НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Питання про те, де взяти кошти на розвиток агробізнесу, нині актуальне для багатьох бізнесменів-початківців. Тим паче з огляду на воєнний час, коли всі державні програми підтримки сільського господарства призупинені, а бюджетні видатки спрямовують передусім на національну безпеку та оборону.

Однак у складні часи завдяки нашим зовнішнім партнерам з’явилися нові безпрецедентні можливості. Йдеться про грантові програми, котрі дають змогу розпочати або ж розвивати бізнес в аграрному секторі і в ягідництві зокрема.

Такі можливості українці отримали у межах проєкту «єРобота», котрий передбачає надання грантів для започаткування бізнесу і розвитку підприємництва. Він спрямований на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць. Саме новостворені робочі місця є основною умовою від зовнішніх партнерів, які надали кошти на втілення проєкту. Щоб стати його учасником, необхідно подати відповідну заявку на порталі «Дія». Загалом, у межах проєкту «єРобота» можна отримати чотири різновиди грантів на початок та розвиток аграрного бізнесу.

ГРАНТ НА ПОБУДОВУ НОВИХ ТЕПЛИЦЬ

За умови погодження заявки на розвиток справи є змога отримати до 7 мільйонів гривень. Однак заявник повинен відповідати низці вимог. Це має бути фізична особа-підприємець або юридична особа, яка веде сільськогосподарську діяльність (має такий вид діяльності за КВЕД). Також потрібно володіти власною земельною ділянкою або ж орендованою на термін не менше як 7 років. Разом із заявкою необхідно надіслати типовий проєкт теплиці. Щоб подати заявку, потрібно зареєструватися або автризуватися в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

Долучаючись до програми, її учасник бере на себе низку зобов’язань. Зокрема, йому потрібно встигнути побудувати теплицю за 12 місяців та після того працювати протягом принаймні трьох років. За цей період необхідно виконати зобов’язання щодо виплат гранту, сплативши протягом терміну реалізації проєкту 100 % від наданої суми до державного бюджету у вигляді податків та зборів. Якщо ж сума податків буде меншою, різницю доведеться повернути.

Утім, найбільше суперечок спричинило зобов’язання створити мінімум 40 постійних робочих місць. Адже на теплицю площею від 1,6 до 2,4 гектара стільки працівників не потрібно. Зараз у Міністерстві аграрної політики та продовольства України запевняють, що найближчим часом цю вимогу змінять і йтиметься вже про реальнішу вимогу – створення 15 робочих місць.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 4 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті