День саду-2021: онлайн-семінар зібрав ягідівників зі всієї України

 День саду-2021: онлайн-семінар зібрав ягідівників зі всієї України

12 березня садівнича спільнота України змогла долучитися до вже традиційного Дня саду, що відбувся в режимі онлайн на базі Уманського національного університету садівництва. Через карантинні обмеження сеімнар зібрав ягідівників зі всієї України на платформі Google Meet.

Упродовж онлайн-семінару учасники порушили багато проблемних питань, що стосуються, зокрема, вирощування  лохини – однієї з найбільш перспективних та найбільш поширених культур сьогодні. Були обговорені новітні технології вирощування лохини, особливості використання стимуляторів росту, правила обрізки тощо.

Онлайн-семінар відкрив Михайло Мальований, проректор із науково-педагогічної роботи. Він зазначив, що Уманський національний університет садівництва – це база для впровадження інноваційних технологій у садівництво.

Привітав присутніх вступним словом Олександр Матвієць, голова Асоціації «Укрсадпром»:

– Я хочу наголосити, що садівництво – це сьогодні надзвичайно інноваційна галузь, яка потребує, насамперед, знань. Для того щоб у нашій галузі працювали висококваліфіковані кадри, велика увага сьогодні звернена на навчання. Кваліфіковані кадри готує Уманський національний університет садівництва. Окрім того, вчора, 11 березня, була опублікована державна постанова про виділення державної підтримки для галузі садівництва в розмірі 450 млн грн. Початок покладений, тому наша галузь має великі перспективи, над реалізацією яких треба невтомно прауювати, зазначив Олександр Матвієць.

Доповіді спікерів онлайн-семінару були різноаспектними. Наприклад, учасники змогли перейняти закордонний досвід вирощування лохини, прослухавши виступ Ігоря  Галака (польська компанія Fieldstone Investments II Sp. zo.o). Юрій Яновський, доктор сільськогосподарських наук, розповів про стратегію захисту плодових і ягідних насаджень від основних шкідників, збудників хвороб і бур’янів у вегетаційному сезоні 2021 року. Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, проаналізував перспективний сортимент лохини в Україні та вказав сорти, які перебувають на стадії внесення до державного реєстру.

Окрім того, серед спікерів були представники відомих українських компаній – «Агроплант», «Ерідон», «НВП «5 елемент». Фахівці розповіли про тонкощі вирощування лохини на Уманщині, про систему захисту та удобрення лохини, про обрізку кущів, а також про застосування стимуляторів росту під час вирощування лохини.

Як зазначив Олександа Ярещенко, лохина – одна з небагатьох культур, яку можна вирощувати практично в будь-якій кліматичній зоні земної кулі, починаючи з помірних поясів і закінчуючи тропіками. Проте для кожного регіону характерні свої особливості догляду за лохиною. Так, один із спікерів, Артур Дорожинський, агроном ТОВ «Агроплант», у своїй доповіді розповів про нюанси, які виникають у процесі вирощування цієї культури на Уманщині. Фахівець зазначив, що успіх у вирощуванні лохини залежить від усіх етапів, починаючи від підготовки плантації до висадки саджанців, аналізу ґрунту та закінчуючи правильною обрізкою, яка є основою для отримання хорошого врожаю. Як наголосив Артур Дорожинський, обрізка повинна бути проведена вчасно та якісно, адже вона безпосередньо впливає на майбутній урожай.

Тему догляду за лохиною продовжив Олег Дідух, співзасновник компанії «Ай Ті-Лінкс Сервіс». Зокрема, фахівець наголосив, що лохина – це культура, яка дуже вибаглива до поливу. Тому, за словами Олега Дідуха, головне завдання кожного фермера – дотримуватися термінів та кількості поливу лохинових кущів. Здійснювати правильний полив лохини сьогодні допомагають автоматизовані системи, які пропонує багато українських компаній. Науково-практичний онлайн-семінар зібрав велику аудиторію – професорсько-викладацький склад Уманського національного університету садівництва, агрономів, засновників відомих компаній сільськогосподарської сфери діяльності. Цьогоріч відбувся 22 День саду. Враховуючи карантинні обмеження, новим виявився формат проведення заходу. Проте, як наголосили спікери, плекаємо надію, що наступного року садівнича спільнота збереться офлайн. Адже безпосередні зустрічі фахівців – це найбільш дієвий інструмент для обміну досвідом.

Катерина ОЛАР

Нагадаємо, програма Дня саду-2021.

Компанія з Чернігівщини вдвічі збільшить насадження лохини й обліпихи.

Кооператив експортував українську лохину до ОАЕ.

Журнал «Ягідник»

Останні статті