Дефіцит працівників прискорює розвиток технологій?

 Дефіцит працівників прискорює розвиток технологій?

Серйозна нестача сезонних працівників у Великобританії стала причиною розробки робота для збирання малини. Після останніх випробувань виявилося, що машина добре працює та адаптована для роботи з цією ягодою, повідомляє hortnews. Робот розробили у Fieldwork Robotics на замовлення компанії Bosсh.

Це один з перших стартапів зі створення роботизованої техніки для збору ягід. Зокрема, передумовою створення робота стало те, що понад 30% малини у Великобританії гниє на полях через брак робочих рук. Після виходу країни зі складу Європейського Союзу проблема стала особливо гострою, адже минулого сезону у Великобританії дефіцит працівників сягнув 90 тисяч.

Робот для збирання малини призначений для роботи в теплицях. Після року випробувань розробники заявили, що робот справився зі своїм завданням, а його використання є економічно виправданим. Робот може працювати довше, ніж люди, якісніше та не травмувавши крихкі, ніжні ягоди малини.

Компанія Fieldwork Robotics створила робота з рукою, яка імітує деякі рухи людської руки. Систему можна легко налаштувати для інших фруктів, овочів та делікатних продуктів.

Читайте також: У Казахстані пропонують врожай обліпихи скошувати

Журнал «Ягідник»

Останні статті