«Дедденс агро» планує розширити плантації малини до 40 гектарів

 «Дедденс агро» планує розширити плантації малини до 40 гектарів

Підприємство «Дедденс агро» з Рівненської області на 6 тисячах гектарів органічним методом вирощує пшеницю, овес, кукурудзу на зерно та сою. Водночас 30 гектарів займають малина та суниця садова. На початку цього року у господарстві планували збільшити площу з органічною малиною до 40 гектарів, але війна внесла свої корективи. Як змінилися плани компанії, ексклюзивно «Ягіднику» розповів агроном Дмитро Брицов під час візиту на підприємство співзасновниці медіагрупи «Технології та Інновації» Надії Ящук.

– Наразі неподалік від Гощі ми вирощуємо органічним методом 7 гектарів малини та 7 гектарів суниці садової. Ще 15 гектарів малини росте в селі Хорів біля Острога. Загалом цього року ми планували збільшити плантації малини до 40 гектарів, а також розширити насадження суниці садової, – зазначив Дмитро Брицов.

Агроном підприємства розповідає, що навіть вже обрали компанію, в якої планували придбати саджанці, але через війну ці плани довелося відкласти.

– Ми хотіли купити саджанці інших сортів малини та суниці садової. Зокрема, нас цікавлять пізньостиглі сорти, щоб максимально розтягнути вегетаційний період і продовжити період збору врожаю, – каже Дмитро Брицов. – Так, зараз у нас росте ранній сорт малини Полана, він непоганий і урожайний. Також ми вирощували і Полку, але його обов’язково треба підв’язувати на шпалеру. Це, відповідно, потребує більше вкладених коштів, а в кінці результат виходить такий самий, як і в сорту Полана. Окрім того, він достигав пізніше, а нам потрібно розуміти, що коли 1 жовтня починаються осінні приморозки, сезон збору врожаю у нас уже закінчується.

Співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Надія Ящук і агроном компанії «Дедденс агро» Дмитро Брицов

Оксана МАРЧУК

Читайте також: В Україні не вистачає комплексів з заморожування ягід?

Журнал «Ягідник»

Останні статті