Чи вплине Brexit на польських виробників лохини?

 Чи вплине Brexit на польських виробників лохини?

Великобританія – це важливий торговий партнер для польських підприємців, зокрема для виробників ягід. Як Brexit може вплинути на торгівлю лохиною та чи не завадить він польським виробникам, дізнавався www.sadyogrody.pl.

За словами  президента групи виробників Polskie Jagody Домініки Козажевської, наразі важко оцінити вплив Brexit (вихід Вихід Великої Британії з ЄС) на польську лохину у цій країні.

– Згідно з актуальною інформацією, насаджень цієї культури в Великобританії дуже мало, тож конкуренція з місцевими ягодами не збільшиться. З іншого боку, кількість експортних формальностей, безумовно, значно зросте, найбільш проблематичне з яких – отримання фітосанітарних сертифікатів.

Натомість президент асоціації виробників лохини Іренеуш Коморовський визнає, що в деяких галузях сільськогосподарського виробництва польський експорт до Великобританії був більшим, ніж в інші країни ЄС разом.

– Тому Brexit для нас – не найкраща новина. З іншого боку, підписання угоди про торгівлю та співробітництво в останню хвилину вносить певний помірний оптимізм. Я сподіваюся, що попит британського ринку на польську лохину не зміниться, як і тиск наших експортерів на цей ринок. Адміністративний тягар угоди, безумовно, збільшиться, що разом із кризою, пов’язаною з коронавірусом, може з часом зменшити привабливість британського ринку для нашої лохини. Ймовірно, що в довгостроковій перспективі зниження доходів домогосподарств, спричинене пандемією, матиме більш негативний вплив на попит на наші фрукти, ніж сам Brexit, – наголошує Іренеуш Коморовський.

Які ж країни можуть стати альтернативою британському ринку?

– За даними Europanel, Німеччина, Польща, Данія та Франція є ринками, на яких найбільше зросли імпорт та реалізація лохини в 2020 році. З цих країн найбільш цікавим мені здається близько 67 мільйонів громадян Франції, де імпорт зріс на 10,3%, а частота покупок – на 18,8%, – зазначає Домініка Козажевська.

Нагадаємо, що польські виробники замороженої малини побоюються укранських конкурентів.

Що загрожує польській замороженій суниці?

Журнал «Ягідник»

Останні статті