Чи відбудуться сприятливі законодавчі зміни у сфері виробництва крафтових дистилятів?

 Чи відбудуться сприятливі законодавчі зміни у сфері виробництва крафтових дистилятів?

Голова громадської спілки «Асоціація крафтових дистиляторів України» Катерина ЛАВРЕНОВА надіслала колективне звернення до голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила ГЕТМАНЦЕВА і до голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитра НАТАЛУХИ щодо законопроєкту № 5311 «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (щодо малих виробництв дистилятів)». Законопроєкт дуже важливий для сфери виробництва дистилятів, адже його мета – надання сприятливих умов для створення та функціювання невеликих підприємств – виробників спиртових дистилятів, на базі плодів, ягід, овочів, зернових, меду тощо, які використовують для виробництва спиртних напоїв.

Важливість питання законодавчого врегулювання діяльності малих виробників дистилятів зумовлена кризою, яка змінила структуру ринку праці, поставила роботодавців і працівників у нові, надзвичайно складні умови. Крім того, йдеться про появу унікальних українських дистильованих спиртних напоїв, – брендів, що здатні конкурувати з іноземними напоями на міжнародному ринку, ставши суттєвою складовою українського експорту. Наливки, настоянки, горілки, створені на базі українських фруктів, ягід, зернових культур, меду, – це також імідж країни, яка має давню історію та культуру виготовлення і споживання своїх автентичних українських міцних напоїв. І, звичайно, це розвиток малого підприємства, десятки тисяч нових робочих місць, інвестиції, розвиток регіонів, поповнення державного і місцевих бюджетів, створення доданої вартості й розширення ринку збуту плодово-ягідної сировини для місцевих фермерів та домогосподарств, сприяння туризму тощо.

Крім цього, Закон № 481 встановлює однакові вимоги щодо отримання дозвільних документів (ліцензій) та сплати їх вартості для великих і малих виробників дистилятів. Вартість ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, незалежно від обсягів реалізації, становить 500 тис. гривень, – суму, непідйомну для початківця і малого виробника.

Згідно із зверненням, для малих виробників дистилятів та спиртних напоїв доцільно встановити спрощені процедури отримання дозвільних документів із одночасним запровадженням контролю за дотриманням вимог до таких виробників. Водночас, потрібно встановити вартість ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями у розмірі, адекватному обсягам виробництва дистилятів.

– Нині в Україні більше 2 тисяч виробників крафтових міцних напоїв. Це фруктові, зернові, пивні дистиляти, різні напої, виготовлені на основі цих дистилятів, трав’яні, фруктові, ягідні настоянки, а також наливки, віскі, джини. Велика кількість настоянок може конкурувати з відомими брендами завдяки дуже високій якості. Цьогоріч ми провели вже другий конкурс міцних крафтових напоїв. Якщо минулого року в конкурсі взяло участь майже 80 зразків високоякісних дистилятів, то цього року їх 155. Це свідчить про те, що виробництво дистилятів в Україні доволі розповсюджене у всіх областях країни. Залежно від регіону може відрізнятися базовий склад напоїв – виноград, фрукти, зерно. Головне, що люди, які виготовляють дистиляти, використовують місцевий продукт – ягоди, фрукти, зерно, вирощені в їхньому регіоні. Також позитивним є тенденція до використання українського обладнання для виготовлення дистилятів. Українські виробники пропонують високоякісне обладнання, на якому, відповідно, виготовляють міцні напої високої якості. Тому потрібно стимулювати розвиток цієї сфери діяльності, адже це сприяє появі нових робочих місць і, відповідно, економічному розвитку України. Є багато виробників, які готови інвестувати в галузь виробництва дистилятів. Наше завдання – дати можливість людям робити це офіційно. Адже цього вимагає ринок, – прокоментувала голова громадської спілки «Асоціація крафтових дистиляторів України» Катерина Лавренова.

Нагадаємо, закон щодо малих виробництв дистилятів: крафту бути!

Журнал «Ягідник»

Останні статті