Чорна смородина відвойовує свої позиції

 Чорна смородина відвойовує свої позиції

Після спаду популярності традиційної для України чорної смородини впродовж останных двох років у нас розпочалася нова хвиля інтересу до цієї культури. Це повідомив заступник директора з наукової роботи інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко під час вебінару «Ягідний прогноз-2021. Новий сезон – нові проблеми?», офіційним інформаційним партнером якого став «Ягідник».

Зараз ягідівники мають можливість врахувати помилки попередніх років, коли в Україні плантації смородини закладали без належної підготовки, що спричиняло низьку врожайність таких насаджень. Проте наразі зацікавленість українських фермерів до чорної смородини та порічки зростає, а вітчизняні селекціонери готові запропонувати сорти як для ручного, так і для механізованого збирання. Смородина це чи не єдина культура, в селекції якої Україна успішно конкурує з провідними селекційними центрами.

– Чорна смородина – це та культура, яку можна збирати комбайном, і це гарантує виробнику відносно низьку собівартість ягоди, – зазначив Олександр Ярещенко. – Сучасні сорти чорної смородини та техніка для збирання дозволяють зберегти якість смородини на високому рівні. Важливо, що ця ягода користується популярністю для заморожування.

За словами фахівця, вартість садивного матеріалу смородини коливається в межах 10-12 грн за саджанець. Оптова ціна ягід смородини минулоріч стартувала з 15 грн/кг і досягла 35 грн/кг у кінці сезону, через що багато ягідівників, які замислювалися над тим, щоб розкорчувати свої плантації, зараз передумали це робити та створюють нові насадження.

Нагадаємо, нові виклики длячорної смородини.

Коли на столи споживачів повернеться смородина?

Чорна смородина: авторські технології та вино від Лимаря.

Як забезпечити рентабельність вирощування чорної смородини.

Журнал «Ягідник»

Останні статті