Чому «Уманська фруктова компанія» відмовляється від експорту?

 Чому «Уманська фруктова компанія» відмовляється від експорту?

Цього року кількість споживачів черешні в Україні буде дещо більшою, ніж минулоріч, бо порівняно з минулим роком з-за кордону повернулося досить багато людей. Окрім того, в сезоні-2023 на ринку знову не буде мелітопольської черешні, тому експортувати цю ягоду, коли попит на неї буде і на ринку України, немає сенсу. Таку думку  в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник» висловила керівниця проєкту «Уманська фруктова компанія» Оксана Гордій.

– Я вважаю, що ринок черешні в Україні цього року буде активним. Адже якщо навіть вдасться звільнити Мелітополь до початку плодоношення черешні, то тамтешні садівники не зможуть зайти в сади та почати необхідну роботу. Адже треба буде чекати розмінування, шукати працівників тощо. Там просто фізично не встигнуть зробити всі необхідні роботи. Тому я не бачу сенсу вивозити черешню закордон, якщо попит на неї буде і у нас. Натомість варіанти експорту, можливо, будемо розглядати у сезоні 2024 року, – зазначила Оксана Гордій. 

За її словами, зараз є ще одна перепона для розвитку експорту черешні. І це тривалість проходження кордону.

– Якщо машина з черешнею буде стояти на кордоні 3-5 днів, то нам це зовсім не підходить. Якби проходження кордону відбувалося швидше, то ми б спробували це організувати. Приміром, ми зараз веземо саджанці черешні, щоб висадити ще пів гектара саду. Машина була завантажена ще 3 квітня, а станом на 11 квітня вона досі перебуває на кордоні. Таким чином, проходження кордону потребує часу, а черешня – це продукт, який досить швидко псується. Тому ми поки що не плануємо експортувати нашу продукцію, – підсумувала керівниця проєкту «Уманська фруктова компанія» Оксана Гордій.

Читайте також: Малина в тунелях: переваги та недоліки

Журнал «Ягідник»

Останні статті