Чому українським ягідникам невигідно мати лінію з заморозки на власному господарстві, – думка експерта

 Чому українським ягідникам невигідно мати лінію з заморозки на власному господарстві, – думка експерта

В ексклюзивному коментарі журналу «Ягідник» польський експерт, менеджер компанії UNIDEX Ян Канія розповів, як працюють цехи з заморозки ягід у Польщі та чому українським ягідникам не завжди вигідно мати лінію з заморозки на власному підприємстві.

Експерт зазначає, що у Польщі, попри її значно меншу площу, є набагато більше підприємств з виробництва заморожених ягід, фруктів та овочів, ніж в Україні.

– Наразі у Польщі працює 150 цехів із заморожування, ми маємо 450 флюїдизаційних тунелів, і вони тільки морозять продукцію, а не займаються її вирощуванням. Я знаю лише 2-3 цехи, які мають власну сировину для заморожування, решта купують її. В Україні, попри більші площі, таких цехів можна нарахувати всього кілька десятків. Утім, кожен хто вирощує свіжі ягоди, фрукти чи овочі, хоче мати власний цех для їхнього заморожування. На мою думку, це не правильно, адже у таких господарствах традиційно це обладнання працює 3-4 тижні, а далі його робота зупиняється. Але тунелі для заморожування – дороговартісна річ, яка обов’язково має відпрацювати вкладення, тому я рекомендую розширювати сезон роботи технологічних ліній із заморожування до кількох місяців як мінімум.

Польський експерт пояснює, що польські виробники дещо інакше підходять до заморожування ягід. Окремо працюють підприємства, що вирощують ягоди, фрукти чи овочі, й окремо – підприємства, які цю продукцію заморожують.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *